Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Z uwagi na fakt iż osiągi całkowite silnika zależą ściśle od temperatury końcowego etapu spalania, jej prognozowanie ma ogromne znaczenie. Temperatura ta jest parametrem rozstrzygającym o koncepcji i wymiarowaniu komory spalania. W związku z tym oraz ze względu na koncepcje silnika cieplnego o spalaniu wewnętrznym, którego komora spalania zasilana była by paliwem i powietrzem, proponujemy przeanalizowanie temperatury końcowego etapu spalania izobarycznego oraz składu spalin w zależności od składu mieszanki paliwowej. Zakładamy w naszych obliczeniach skład mieszanki w zakresie od R = 0,5 do 1,5 a za paliwo przyjmiemy dekan (C[12]H[22]).
PL
Jakość spalania zależy głównie od zmiany składu mieszanki paliwo/powietrze, który wpływa na emisję zanieczyszczeń w postaci węglowodorów niespalonych i tlenku węgla. Dobra znajomość procesu spalania ma duże znaczenie zarówno podczas projektowania komory spalania, jak i redukcji emisji zanieczyszczeń. W artykule opisano proces spalania nafty C[10]H[22], aby określić skład spalin w zależności od składu mieszanki. Znajomość stosunku paliwo/powietrze jest bardzo istotna, ponieważ reakcja spalania jest możliwa tylko przy zachowaniu określonych proporcji, a skład mieszanki jest wyznacznikiem jakości spalania i jego zmiana umożliwia kontrolowanie produktów spalania oraz ich znaczną redukcję. opierając się na wartościach składu mieszanki mieszczących się w granicach spalania normalnego, przyjęto 0,5 [większe] r [mniejsze] 1,5 w celu określenia jego wpływu na skład spalin.
PL
W artykule zaprezentowano specyficzną metodę wypracowania optymalnej grubości cylindrycznych zbiorników przeznaczonych do przechowywania substancji kriogenicznych i wyposażonych w eliptyczne pokrywy. W początkowej fazie studiów analizowane są zbiorniki sferyczne. Izolację stanowi równomiernie rozłożona warstwa zewnętrzna o danej grubości ekwiwalentnej do bariery termicznej umieszczonej na zewnętrznej powierzchni zbiornika. Wzięto pod uwagę wielkość przewodzenia cieplnego opartą na mechanizmie przewodzenia. Opracowano i przedstawiono wzór na optymalną grubość izolacji wyprowadzony na podstawie funkcji całkowitego kosztu w zależności od geometrii zbiornika. Analizowano różne typy izolacji w odniesieniu do ich optymalnej grubości w warunkach kriogenicznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.