Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Środowisko produkcyjne często uważane jest za bardzo specyfi czny i ogólnie trudny do zarządzania obszar. W szczególności zarządzanie zespołem, który niejednokrotnie jest uznawany za drugorzędny wobec aspektów technicznych, technologicznych, kosztowych i jakościowych. Efektywne zarządzanie zespołem pozwoli na zachowanie ciągłości produkcji czy też niskiej absencji pracowników. Dlatego też szczególny nacisk w efektywnym zarządzaniu produkcją powinien być położony na zarządzanie pracownikami, którzy w mniej lub bardziej bezpośredni sposób zapewniają ciągłość procesów produkcyjnych.
PL
W niniejszym materiale autorka prezentuje trudną sztukę, jaką jest zarządzanie grupą i umiejętne rozwiązywanie konfliktów. Umiejętność komunikowania wprost swoich potrzeb i pragnień to kompetencja, którą warto rozwijać. Niezwykle ważne jest opanowanie sztuki prostej i jasnej komunikacji opartej na faktach, w kontakcie z własnymi potrzebami i emocjami, które często pojawiają się jako odpowiedzi na różne sytuacje z życia.
PL
Pracownicy oczekują, że współpraca w grupie będzie się dla nich wiązała z maksymalnym nagradzaniem i jednocześnie będzie minimalnie kosztowna. Ludzie starają się ocenić, co mogą dostać od grupy i czego będzie ona oczekiwać w zamian. Oczekiwania są powiązane z motywacją do uczestnictwa w grupie i do wkładania wysiłku w działania. Chęci takie można powiązać z teorią motywacji Vrooma. Źródeł tej teorii motywacji do działania można doszukiwać się w koncepcjach hedonizmu i utylitaryzmu. Według Vrooma motywacja do pracy jest funkcją pożądanych przez jednostkę rezultatów działania oraz oczekiwań, że rezultaty te zostaną osiągnięte.
PL
Interwencja kryzysowa jest to działanie doraźne, krótkoterminowe, zmierzające do udzielenia natychmiastowej pomocy osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej. W interwencji kryzysowej istotne jest empatyczne, a zarazem praktyczne odpowiedzenie na potrzeby osoby w kryzysie.
PL
Zagrożenia psychofi zyczne powodują obciążenia człowieka pracą w wyniku niesprzyjających warunków zawodowych zarówno w obszarze fizycznym, jak i psychicznym. W skład zagrożeń psychofi zycznych wchodzą różne rodzaje obciążeń.
PL
Agresja to zamierzone działanie w celu sprawienia drugiemu człowiekowi bólu czy przykrości. Ludzie wykazują wrodzoną skłonność do reagowania na prowokację atakiem. Ujawnianie się agresji jest powiązane z wrodzonymi skłonnościami, różnorodnością wyuczonych reakcji opanowywania złości i konkretnymi uwarunkowaniami społecznymi.
PL
Stres stanowi nieodłączny element naszego życia. Jako że mamy z nim do czynienia zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej, warto wiedzieć, jak można go „okiełznać”. W niniejszym materiale przedstawimy, jakich błędów należy się wystrzegać na etapie tworzenia programu zarządzania stresem, a także jak kształtują się poszczególne etapy tego programu. Zapraszamy do lektury.
PL
Przez pracę monotonną należy rozumieć taką pracę, która powoduje stan przejawiający się zmniejszoną aktywnością z powodu długotrwałego, jednostajnego wykonywania tych samych czynności, co może wywołać dolegliwości układu ruchu czy też związane z psychiką pracownika. Jakie konsekwencje niesie, a także jak sobie z nią radzić?
PL
W niniejszym materiale zaprezentowano nowoczesne narzędzia i materiały, które w sposób atrakcyjny mogą urozmaicić szkolenia, a tym samym korzystnie wpłynąć na efektywność procesu nauczania. Na czym polega metoda tekstu przewodniego, webquest, czy „odwrócone nauczanie”? Zapraszamy do lektury.
PL
Istnieją poważne dowody naukowe, z których wynika ewidentny związek między niekorzystnymi psychospołecznymi warunkami pracy i negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, zarówno w sferze zdrowia psychicznego, jak i społecznego, co powoduje, że ryzyka psychospołeczne stają się jednym z głównych problemów zdrowia publicznego, mającym wpływ na funkcjonowanie ogółu społeczeństwa.
PL
Istnieją poważne dowody naukowe, z których wynika ewidentny związek między niekorzystnymi psychospołecznymi warunkami pracy i negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, zarówno w sferze zdrowia psychicznego, jak i społecznego, co powoduje, że ryzyka psychospołeczne stają się jednym z głównych problemów zdrowia publicznego, mającym wpływ na funkcjonowanie ogółu społeczeństwa.
PL
Dobór zawodowy jest jednym z elementów optymalizacji warunków pracy. Polega on na wyborze najlepszego, z punktu widzenia cech i predyspozycji, człowieka do wykonywania określonego zawodu. Rzetelny dobór zawodowy musi opierać się, z jednej strony, na aktualnych informacjach o wymaganiach, jakie stawiają poszczególne zawody, z drugiej zaś strony – na metodach i narzędziach umożliwiających pomiar i ocenę poziomu cech i sprawności człowieka, niezbędnych do poprawnego i bezpiecznego wykonywania określonych prac i zawodów. W tym celu wykonuje się badania psychodiagnostyczne pracowników i ocenę psychologiczną.
PL
Rola odgrywana w grupie może zmieniać się wraz z przechodzeniem ze środowiska do środowiska. Ludzie często zachowują się w wyuczony wcześniej sposób, co powoduje odgrywanie podobnej roli w kolejnej grupie, do której wchodzą. Jakie wyróżniamy rodzaje ról indywidualnych i społecznych oraz jak można je wykorzystać w pracy? O tym w niniejszym materiale.
PL
Jakie wyróżniamy style uczenia się oraz typy słuchaczy wśród dorosłych? Jak ich różnorodność wpływa na sposób uczenia się dorosłych?
PL
Aby odpowiednio pokierować pracą w zespole, trzeba mieć świadomość procesów grupowych, jakie w nim zachodzą. Każda grupa, niezależnie od tego, w jakim celu i w jaki dokładnie sposób powstała, charakteryzuje się określoną dynamiką. W zbiorze osób można nakreślić pewne etapy, które są uniwersalne i przebiegają najczęściej w tej samej kolejności. Przez wzgląd na fakt, iż przywódca jest członkiem (i najczęściej też twórcą) takiej grupy, powinien zdawać sobie sprawę z tego, jakie procesy mogą w niej zachodzić oraz jaka jest jego rola na poszczególnych etapach.
PL
Motywowanie i karanie to jedne z głównych zadań spoczywających na barkach menadżera. Musi on tak pokierować podległymi mu pracownikami, aby ci byli skłonni włożyć więcej wysiłku w wykonywane przez siebie obowiązki służbowe. Najtrudniejsze jest to, że każdy pracownik jest inny, ma inny charakter i potrzeby do spełnienia, dlatego też należy stosować odmienny system nagród i kar względem niego.
PL
Umiejętności komunikacji odgrywają podstawową rolę w procesach kierowania, zarządzania i pracy z innymi. Chociaż wszyscy na co dzień się porozumiewamy, to dobre przekazywanie informacji innym ludziom i bezbłędne odbieranie tego, co mówią nam inni, jest pewną sztuką.
PL
Porozumiewamy się z innymi nie tylko za pomocą słów. Informacje o cudzych stanach, nastawieniach, opiniach, uczuciach czerpiemy również z innych źródeł. Obserwujemy wyraz twarzy, zachowania, gesty. Zwracamy uwagę na to, jak dana osoba wygląda. Wsłuchujemy się w ton jej głosu. Uwzględniamy to, jakimi przedmiotami się otacza. W jaki sposób komunikacja niewerbalna wpływa na nasz sposób komunikowania się? O tym w niniejszym artykule.
PL
Profesjonalne szkolenie BHP polega na tym, aby uczestnik kursu przyswoił sobie jak najwięcej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pracy, w jak najkrótszym czasie. Miejsce szkolenia, odpowiednie warunki sal szkoleniowych, odpowiednie pomoce dydaktyczne oraz wykwalifikowana kadra szkoleniowców to elementy, które znacząco przekładają się na efektywne i dobre szkolenie.
PL
Zdolności przywódcze kierowników są niezbędne do stworzenia kultury zachowania w przedsiębiorstwie, sprzyjającej tworzeniu warunków, w których zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy może działać efektywnie i skutecznie. Kierownictwo wyższego szczebla może wspomagać aktywnie zaangażowanie pracowników w poprawę sprawności realizacji zadań BHP poprzez wspieranie kultury zaufania, motywacji, przyjmowania indywidualnej odpowiedzialności, angażowania się.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.