Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule uzasadniono, na czym polega ekologiczność wyłącznika napowietrznego typu LTA 145D1 na napięcia 123 lub 145 kV, z mieszaniną gazową CO2+O2 i z tym związane bezpieczeństwo eksploatacji tego aparatu. Przedstawiono wybrane cechy konstrukcyjne wyłącznika LTA 145D1, wpływające na niezawodność oraz żywotność tego urządzenia.
EN
The article justifies what the environmental performance of the outdoor Circuit Breaker type LTA 145D1 voltages 123 or 145 kV, with a gas mixture of CO2+O2, and the related safety of operation of this apparatus. Presented selected design features of the LTA 145D1 circuit breaker, affecting the reliability and service life of this device.
PL
W artykule przedstawiono budowę i zasadę działania wyłącznika prądu stałego HVDC, specjalistyczną konstrukcję transformatorów mocy, produkowanych w fabryce Hitachi Energy Poland w Łodzi, w tym stosowanych na platformach morskich ze stacjami transformatorowymi dużej mocy, parametry techniczne rozdzielnic w izolacji gazowej (GIS), spełniające wymagania w przypadku ich stosowania w MFW – mające referencje eksploatacji w warunkach morskich. Omawiano w szerokim zakresie rozwiązania związane z bezpiecznym łączeniem prądów dławików kompensacyjnych, podłączonych do obydwu końców morskich kabli eksportowych HVAC na napięcia 220 lub 275 kV, w celu kompensacji strat w tych kablach.
PL
Maksymalna moc czynna, generowana w pojedynczej morskiej farmie wiatrowej (MFW) zlokalizowanej w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej na Bałtyku, jaka będzie podłączona do Systemu Krajowego, może osiągnąć wartość 1500 MW (rys. 1) i w związku z tym zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz wyspecjalizowanych urządzeń będzie koniecznością ze względu na: bezpieczeństwo eksploatacji kompleksu MFW, zapewnienie jakości generowanej energii, spełnienie wymagań związanych z warunkami przyłączenia MFW do Systemu Krajowego, w tym z koniecznością zapewnienia stabilności Krajowego Systemu Energetycznego w przypadku wystąpienia zwarcia oraz zaniku napięcia w sąsiedztwie punktu przyłączeniowego jak i na terytorium MFW. W artykule zostaną przedstawione: innowacyjne rozwiązania stosowane w MFW dla dynamicznej regulacji napięcia oraz dla szybkiego dostarczenia mocy czynnej w punkcie przyłączenia MFW do Krajowego Systemu Energetycznego, z zastosowaniem systemu STATCOM oraz Enhanced STATCOM, który ma magazyn energii o dużej mocy czynnej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.