Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W ostatnich latach nastąpił szybki rozwój programów komputerowych stosowanych do symulacyjnych analiz budynków. Programy te coraz powszechniej używane są nie tylko w pracach badawczych, ale również przez inżynierów.
EN
Rapid development of computer simulation programs, applied for building design analyses, has been recently observed. The programs have been more widely used not only in research work but also in engineering.
2
PL
Ponieważ niektóre z działań modernizacyjnych kojarzone są z pogarszaniem jakości powietrza w pomieszczeniach, postanowiono przeanalizować jaka jest energochłonność i jednocześnie jakość powietrza w budynkach szkolnych zarówno przed jak i po modernizacji oraz porównać go z obowiązującymi wymaganiami oraz tendencjami światowymi w tym zakresie. W artykułu opisano takie rozwiązanie, które pozwoliłoby zmniejszyć zużycie ciepła w szkołach i zapewnić wysoką jakość powietrza w salach lekcyjnych.
EN
Some modernisation activities are associated with deterioration of air quality in modernised buildings. It has been decided therefore to make an analysis of energy-consumption and air quality in school buildings before and after modernisation. The analysis includes a comparison with operative requirements and global tendencies. The paper presents a solution enabling reduction of heating power consumption and assuring high air quality in school buildings.
PL
Wyznaczanie obciążenia cieplnego budynków mieszkalnych jest ważne zarówno na etapie projektowania, jak i w późniejszym okresie eksploatacji. W praktyce inżynierskiej obliczenia niezbędnych nakładów cieplnych i w konsekwencji dobór urządzeń oraz systemów ogrzewania opiera się na obliczeniach wskaźnikowych, na podstawie obowiązujących norm i wytycznych projektowania. W ostatnich latach nastąpił szybki rozwój programów komputerowych stosowanych do symulacyjnych analiz obciążeń cieplnych budynków (3). Programy te coraz powszechniej używane są nie tylko w pracach badawczych, ale również przez projektantów i architektów w procesie projektowania nowych obiektów, a także przy audytach energetycznych i pracach termorenowacyjnych w odniesieniu do budynków eksploatowanych. Mała popularność programów symulacyjnych w kraju wynikać może zarówno z braku informacji o możliwościach wykorzystania takich procedur i ich dostępności, jak i niewiedzy o korzyściach płynących z obliczeń symulacyjnych. Celem artykułu jest przedstawienie niektórych możliwości obliczeniowych pakietu symulacyjnego ESP-r przez prezentację wyników obliczeń wykonanych za pomocą tego programu dla jednego z mieszkań wielorodzinnego budynku mieszkalnego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.