W artykule przedstawiono znaczenie komunikacji społecznej przedsiębiorstwa dla jego efektywnego funkcjonowania w warunkach gospodarki rynkowej. Stanowi ona integralny elemęt strategii działania gospodarczego. Zaprezętowano zestaw zasad, które warunkują jej efektywne działanie w środowisku zewnętrznym i wewnętrznym.
Współczesny rynek jest kombinacją czynników ekonomicznych i społecznych na różnych płaszczyznach jego funkcjonowania. Zależność między rynkiem i życiem społecznym jest obopólna. Rynek poprzez swoje zasady oddziałuje na zachowanie jednostek grup społecznych, rzutuje na kształt struktur społecznych. Ale także przyjęta forma ładu społecznego odciska swoje piętno na funkcjonowanie rynku. Celem artykułu jest ukazanie struktury powiązań między zasadami rynku a różnymi przejawami życia społecznego.
W artykule ukazano miejsce pracy w systemie społecznej gospodarki rynkowej, procesy kształtowania się rynkupracy i nowego porządkupracy. Omówiono także specyfikę stowarzyszeń pracodawców i pracobiorców oraz formy organizacyjne ich współpracy. Zaprezentowano również zasady, które konstytuują nowy porządek pracy w Polsce.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.