Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 67

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
2
Content available remote Sprzęt i technologie techniki strzelniczej w otworze wiertniczym
PL
W referacie, na podstawie własnych opracowań IGNiG oraz wyników współpracy z Instytutem Przemysłu Organicznego Warszawa i VNIPIVZRYVGIEOFIZIKA (Rosja), przedstawiono gamę urządzeń wykorzystujących kontrolowaną energię materiału wybuchowego, stosowanych do wykonywania szeregu prac w trakcie „życia" otworu wiertniczego.
EN
The paper, on the grounds of own IGNiG Kraków studies and co-operation with IPO Warszawa and VNIPIVZRYVGIEOFIZIKA (Russia), gives overall range of equipment that use controlled energy of explosives, used in different works during the whole "lifetime" of borehole.
PL
Odradzające się w Zielonej Górze tradycje winiarskie, doprowadziły także do rewitalizacji Winnego Wgórza - miejsca liczych spotkań i odpoczynku nie tylko mieszkańców, ale i wielu turystów.
PL
Nie mamy w kraju osobnego aktu prawnego, który regulowałby szczegółowo kwestie związane z terenami zieleni. Regulują je Prawo ochrony środowiska oraz ustawa o ochronie przyrody. Jak się w praktyce okazuje nie jest to wystarczające.
PL
W kilku polskich województwach dzieci i młodzież piszą przewodniki po parkach. Akcja trwa już od 2005r., a zapoczątkowana została projektem "Spacery po zielonej Łodzi", który zyskał dużą popularność zarówno wśród młodych "tówrców", jak i lokalnych mieszkańców.
PL
Tereny zieleni miejskiej, jak wszystko, co żyje, wymagają wody. O sposobie nawadniania zieleni powinno myśleć się już na etapie jej projektowania. Często jednak automatyczne nawadnianie montuje się już na istniejących obiektach.
PL
Jak wiele jest do zrobienia w kształtowaniu i pielęgnacji terenów zieleni można było przekonać się podczas forów dyskusyjnych zorganizowanych przez Akademię Rolniczą w Poznaniu.
PL
Cmentarz Komunalny w Koszlinie ma już ponad sto lat. Jednakże do drugiej wojny światowej pochowano na nim niewiele ponad trzy tysiące ludzi, a po wojnie przeszło 30 tysięcy. Obszar ten dzięki rewaloryazcji z terenu mało atrakcyjnego przeobraził się w malowniczy zakątek krajobrazowo-parkowy.
PL
Na świecie wzmaga się tendencja do wycofywania z użycia tradycyjnych źródeł światła. Wynika to z faktu, że 90% pobieranej energii przez normalną żarówkę jest zamieniana w ciepło. Efektywniejsze są świetlówki, które na wyprodukowanie takiej samej ilości światła zużywają jedynie 20% energii. Oprac. na podstawie "Waste Management World", 03/04/2007.
PL
Wzrost popytu na telefony komórkowe, odtwarzacze muzyki MP3 i inne urządzenia elektroniczne zwielokrotnił zapotrzebowanie na baterie do ponownego ładowania, które znacząco powiększają strumień odpadów w USA. W związku ze wzrostem koniunktury na tego typu baterie, Kongres uchwalił 11 lat temu nowe prawo federalne - ustawę o bateriach. Na podstawie "Waste Management World" 11-12/2006.
PL
W globalnym handlu zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) powstaje wiele problemów z chwilą, gdy sprzęt ten jest eksportowany do krajów rozwijających się. Tam bardzo często, zamiast go dalej wykorzystywać, odzyskuje się z niego materiały, z których został wyprodukowany, niszcząc przy tym środowisko i zdrowie lokalnych robotników. Oprac. na podstawie "Waste Management World" 11-12/2006.
PL
Odzysk opon w Europie wzrósł z 38% w 1994 r. do 80% w 2004 r. W tym samym roku zużyto tu ponad 2,7 mln opon, co oznacza, że od 1994 r. ich liczba wzrasta rocznie średnio o 2,6%. Jednak podejście do recyklingu opon różni się w poszczególnych krajach. Opracowane na podstawie "Waste Management World" nr 7-8/2006.
PL
W produkcji tworzyw biodegradowalnych następuje szybki postęp technologiczny. Szczególnie dynamiczny rozwój w tej branży występuje w segmencie bioopakowań. A to z kolei rodzi określone konsekwencje dla gospodarki odpadami. Oprac. na podstawie Wear Management World 1-2/2007.
PL
Kariera prof. Kozłowskiego prowadziła od asystentury na Uniwersytecie Jagiellońskim poprzez udział w obradach Okrągłego Stołu do stanowiska dziekana w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Taką drogę wyznaczyła reforma rolna z 1944 r.
PL
W kraju odbywa sie wiele regionalnych konkursów skierowanych do społeczności lokalnej, które związane są z utrzymaniem zieleni. Ich organizatorami są głównie samorządy lokalne lub towarzystwa miłośników miast.
PL
Hortulus, kompleks ogrodniczy zajmujący powierzchnię 75 ha, leży 7 km w linii prostej od Morza Bałtyckiego. Dzięki łagodnemu klimatowi - obfita ilość opadów, łagodna zima, dość chłodne lato - rośnie tam wiele wrażliwych i trudnych gatunków roślin, które w warunkach polskich uznawane sa za egzotyczne.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.