Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 41

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
1
PL
Na początku października 2011 r. w szwajcarskim Davos odbyła się jubileuszowa konferencja z okazji 60-lecia istnienia firmy Geobrugg AG. Na spotkanie przybyli eksperci, których zadaniem jest przeciwdziałanie zagrożeniom naturalnym. Na tle wspomnień o historii firmy ważne miejsce zajęła dyskusja i wymiana doświadczeń w zakresie najnowszych rozwiązań oraz ich zastosowania w stabilizacji skarp i zboczy, zabezpieczeniach przed spadającymi odłamkami skalnymi, lawinami śnieżnymi, spływami gruzowymi oraz płytkimi osuwiskami.
2
Content available Modernizacja portu w Świnoujściu
PL
Nowoczesne Budownictwo InżynieryjneModernizacja infrastruktury portowej jest jednym z kluczowych celów wpisanych w Strategię Rozwoju Kraju 2007-2015. Priorytetem jest podniesienie atrakcyjności i funkcjonalności polskich portów morskich. Dostęp do środków unijnych, do.nansowanie z budżetu państwa, odpowiednie regulacje prawne pozwalają mieć nadzieję, że gospodarkę morską czeka przypływ długo oczekiwanych, pozytywnych zmian. Jednym z takich przedsięwzięć jest budowa terminalu LNG w Świnoujściu.
3
Content available Aarsleff mecenasem polskiej kultury
PL
Dostarczanie na rynek innowacyjnych rozwiązań jest działaniem przyszłościowym, podnoszącym standardy życia. Dla firmy, która staje się liderem branży w dostarczaniu nowych technologii, korzyści są oczywiste - wysoka pozycja na rynku, rozwój, uznanie. Tyle że budowanie silnej marki to coś więcej niż tylko dobry biznesplan i wyróżniająca na rynku strategia działania - to coś, co określić można wartością dodaną, co wnosi nową jakość w biznes. Technologie dla przyszłości można by zatem pojmować z jednej strony w kontekście rozwoju szeroko pojętego budownictwa, z drugiej - wpływu na narodowe dziedzictwo kulturowe. Co mogą mieć wspólnego technologie bezwykopowe z kulturą wysoką? Okazuje się, że wiele, będąc działaniem dla przyszłości nie tylko firm, ale także dziedzictwa narodowego.
4
Content available Węzeł Marsa powstaje zgodnie z planem
PL
W ciągu roku - od sierpnia 2009 r. do sierpnia br. na budowie węzła Marsa w Warszawie wykonano w całości ustroje nośne estakad, cztery tunele, większość zasadniczych robót drogowych w ramach trzech faz czasowej organizacji ruchu oraz większość robót instalacyjnych. W sierpniu oddano do ruchu rondo turbinowe na skrzyżowaniu ulic Marsa, Płowieckiej i Ostrobramskiej. Do końca roku gotowy będzie bezkolizyjny przejazd na estakadach z Trasy Siekierkowskiej w ulicę Marsa. Pozostałe kierunki oraz połączenie Płowieckiej i Marsa z Ostrobramską i Grochowską będą przebiegać bezpośrednio przez rondo.
5
Content available Warbud buduje "Czajkę"
PL
Po latach protestów i przymiarek ruszyła wreszcie inwestycja rozbudowy i modernizacji Oczyszczalni Ścieków "Czajka". Ta największa inwestycja ekologiczna Warszawy, ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla środowiska. Obok budowy Mostu Północnego i metra to inwestycja kluczowa dla funkcjonowania stolicy.
PL
Wywiad z Jackiem Nalaskowskim i Józefem Dziopakiem o kanalizacji, elementach systemu kanalizacyjnego oraz racjonalnej gospodarce wodnej.
PL
"To wielki dzień dla Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza" - powiedział zaraz po podpisaniu umowy z wykonawcą dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Franciszek Rogowicz. "Rusza jedna z najważniejszych inwestycji drogowych nadchodzącego dziesięciolecia" - dodał.
8
Content available Mikrotuneling na budowie "Czajki"
PL
"Czajka" jest największą europejską inwestycją z zakresu rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków. Nic więc dziwnego, że projektowi poświęcono wiele uwagi w programach telewizyjnych, publikacjach prasowych i dyskusjach. Budowa stała się niemal medialnym wydarzeniem. Pod koniec września br. odbyła się też specjalna konferencja na ten temat.
9
Content available Katastrofy budowlane - wnioski na przyszłość
PL
Od zarania budownictwa obiekty budowlane ulegają katastrofom. Eksperci są zdania, że nie da się ich uniknąć zupełnie, bez względu na postęp i rozwój technologiczny. Należy jednak dążyć do ograniczenia ryzyka występowania awarii i katastrof budowlanych, lub choćby zmniejszenia ich negatywnych skutków. Dziś te zagadnienia są już niemal oddzielną dziedziną nauki. Od ponad 30 lat zajmuje się nimi m.in. Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej.
10
Content available remote Trasa Mostu Północnego w budowie
PL
Po niemal dekadzie planów, przetargów i przygotowań, 20 maja 2009 r. oficjalnie rozpoczęto budowę Trasy Mostu Północnego (TMP). Most wyczekiwany przez pozbawionych obecnie alternatywnej przeprawy i stojących w gigantycznych korkach na moście Grota-Roweckiego mieszkańców stolicy, ma połączyć lewobrzeżne dzielnice Warszawy - Bielany i Bemowo - z dzielnicą Białołęka na prawym brzegu Wisły. Powinien być gotowy do końca maja 2011 r.
11
Content available remote Stojąc na wysokości... zadania!
PL
Wywiad z Jarosławem Nielipińskim, zastępcą dyrektora firmy Warbud SA Regionu Centrum.
12
Content available remote Realizacja konstrukcji żelbetowej Świątyni Opatrzności Bożej
PL
Historia budowy Świątyni Opatrzności Bożej to tak naprawdę historia wielu pokoleń Polaków. Idea budowy obiektu narodziła się ponad 200 lat temu jako wotum Sejmu Czteroletniego za uchwaloną 3 maja 1791 r. Konstytucję. Uroczystej inauguracji na terenie dzisiejszego Ogrodu Botanicznego na Agrykoli w Warszawie dokonał rok później król Stanisław August Poniatowski. Śmiałe plany wskutek wojny z Rosją i późniejszych rozbiorów legły jednak w gruzach. Inicjatywa przodków powróciła wraz z ustaleniami Sejmu Ustawodawczego Rzeczypospolitej, który 17 marca 1921 r. podjął uchwałę o wypełnieniu zobowiązania Sejmu Czteroletniego i budowie świątyni na Polach Mokotowskich. Wykonanie tej ustawy skutecznie zablokowała II wojna Światowa i późniejsza komunistyczna dyktatura. Finalizacji inwestycji podjął się prymas Polski kard. Józef Glemp, który w 1998 r. wraz z Episkopatem Polski i Archidiecezją Warszawską powołał Fundację Budowy Świątyni Opatrzności Bożej. W 1999 r. papież Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny pod budowę świątyni, wmurowany w 2002 r. na Polach Wilanowskich. Budowę rozpoczęto na początku 2003 r. Rozpoczęto, bo trwa ona nadal, a jej postępy, a tym samym kolejne karty historii świątyni, możemy śledzić na bieżąco...
13
Content available remote Połączeni węzłem Marsa
PL
Ruszyła budowa ostatniego odcinka Trasy Siekierkowskiej. W miejscu rozkopanego dołu na skrzyżowaniu Trasy z ul. Płowiecką ma do końca 2010 r. powstać wielopoziomowe, nowoczesne rozwiązanie drogowe.
14
Content available remote Pierwszy podziemny parking publiczny w centrum Krakowa
PL
Budowę podziemnego garażu przy placu Na Groblach w Krakowie można uznać za swoisty wehikuł czasu. I to nie tylko ze względu na pionierską w dziejach miasta próbę rozwiązania dotkliwego problemu braku miejsc parkingowych.
15
Content available remote Lokalne zasoby wody pitnej pod ochroną
PL
W 2005 r. było świętowanie pozytywnej Decyzji Komisji Europejskiej o wsparcie z Funduszu Spójności, trzy lata później podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych, w tym roku przyszła pora na uroczyste rozpoczęcie budowy. 20 kwietnia 2009 r. ceremonia wbicia pierwszej łopaty stała się faktem. Gośćmi oficjalnego rozpoczęcia inwestycji pod nazwą Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków Sitkówka dla miasta Kielce byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i gminnych, władze spółki Wodociągi Kieleckie oraz przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
16
Content available remote Kolej na kolej!
PL
Modernizacja linii kolejowej CE-95 Wrocław Główny - Międzylesie - granica państwa - infrastruktura kolejowa na nowych torach.
17
Content available remote Gdański projekt wodno-ściekowy
PL
Od 2006 r. w Gdańsku jest realizowany jeden z największych projektów miejskich "Gdański projekt wodno-ściekowy". Jego głównym celem jest dostosowanie systemu wodno-ściekowego Gdańska do potrzeb związanych z rozwojem miasta oraz zapewnieniem wody pitnej o jakości zgodnej z wymogami Unii Europejskiej.
18
Content available remote Ekspresówka - ekspresowo
PL
Ruszyła budowa drogi ekspresowej nr 74 - wschodniego wylotu z Kielc w kierunku Lublina i Rzeszowa. Za niespełna trzy lata - i niespełna 300 mln zł - nowoczesna dwupasmówka zastąpi zatoczoną i mocno już wyeksploatowaną, dotychczasową trasę wylotową z Kielc - ul. Sandomierską. W obrębie miasta powstać ma 2,7 km, a poza jego granicami 4,1 km drogi świetnej jakości, zachowującej wszelkie normy drogi ekspresowej. Pierwsze łopaty poszły w ruch 24 maja 2009 r. w Cedzynie.
19
Content available remote Autostradowa Obwodnica Wrocławia
PL
Budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 to jedna z priorytetowych inwestycji drogowych na mapie województwa dolnośląskiego. W ramach projektu autostrady powstanie szereg dróg zbiorczych i dojazdowych, przebudowie ulegnie sieć dróg krajowych, wojewódzkich, gminnych oraz ulic w obrębie linii rozgraniczających inwestycję..
20
Content available remote 50 km przybliżających nas do Europy
PL
Jeszcze do niedawna aby dotrzeć z Wrocławia do Zgorzelca, trzeba było po przejechaniu 100 km zjechać z wygodnej autostrady i kolejne 50 km do granicy niemieckiej przemierzać w tempie... odpowiadającym prędkości ciągnika Ursus C325 na drugim biegu. Koszmar kierowców przebijających się z trudem przez zakorkowany Bolesławiec i pomniejsze miejscowości przelotowe skończył się wraz z oddaniem nowego odcinka autostrady A4. I choć to jedynie 50 km drogi, to zawsze 50 km przybliżających nas do Europy i standardów europejskich.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.