Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono najważniejsze wydarzenia w rozwoju komunikacji miejskiej w Warszawie. Zarząd Transportu Miejskiego powołany został 1 stycznia 1992 roku i jest jednym z pierwszych organizatorów komunikacji miejskiej w Polsce, którego zadania od początku były oddzielone od zadań operatora. Autor opisuje rozwój komunikacji miejskiej w stolicy od początku lat 90., wprowadzanie udogodnień oraz kolejne działania związane z polepszaniem jakości komunikacji i rozbudową infrastruktury.
EN
The paper presents the most important events in the development of the urban transport in Warsaw. The Public Transport Authority (ZTM) was established on 1 January 1992 and is one of first public transport organisers in Poland, whose tasks were separated from the operator’s tasks from the very beginning. The author describes the development of public transport in the capital city from the beginning of 1990s, the introduction of conveniences and the subsequent actions related to improvement in the transport quality and expansion of the infrastructure.
PL
Choć obyło się bez fety – nie było tortu, dmuchania świeczek ani wylewnych życzeń – Karcie Warszawiaka „stuknęła” już druga rocznica. Z tej okazji warto podsumować, jak ta jedna z pierwszych miejskich kart „lojalnościowych”, oferujących mieszkańcom płacącym podatki w stolicy szereg zniżek, przyjęła się wśród warszawiaków i jakim cieszy się zainteresowaniem. Tym bardziej, że kartę czekają już niebawem pewne zmiany.
PL
Wprowadzenie Karty Warszawiaka obniżyło wielu osobom koszty codziennych dojazdów do pracy czy szkoły. Niestety nie wszystkie grupy mieszkających w stolicy pasażerów komunikacji miejskiej mogły zostać nią objęte, co wzbudziło ich głośne protesty. Coraz głośniej narzekać zaczęli również mieszkańcy gmin ościennych, którzy za przejazdy płacą znacznie więcej od osób mieszkających w Warszawie.
PL
Stolica premiuje osoby, które dokładają się do kosztów funkcjonowania miasta i rozliczają w Warszawie swój PIT. A nie każdy wie, że PIT to największe źródło dochodów miasta, wynoszące aż 1/3 wszystkich pieniędzy stolicy. Od jednej osoby płacącej w niej podatek do kasy miasta wpływa średnio 3,1 tysiąca złotych. Za te pieniądze Warszawa może się rozwijać i funkcjonować. Dzięki tym środkom działają szkoły, przedszkola, żłobki czy instytucje kulturalne. Jeżdżą też nowe autobusy, tramwaje i metro.
PL
System Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo podbił serca warszawiaków, a także odwiedzających stolicę turystów z całej Europy oraz spoza Starego Kontynentu. Liczba jego użytkowników rośnie z dnia na dzień. Podobnie jak liczba wypożyczeń, którą podawać można już w… milionach. I pomyśleć, że potrzebował na to zaledwie roku. W sierpniu stolica hucznie obchodziła pierwsze urodziny miejskiego roweru.
PL
Parafrazując słowa Kubusia Puchatka, można powiedzieć, że „sytuacja kryzysowa to dziwna rzecz. Nigdy jej nie ma, dopóki się nie wydarzy”. Komunikacja miejska, zwłaszcza w tak dużym mieście jak Warszawa, jest niestety bardzo podatna na „wydarzanie się” różnego rodzaju kryzysowych sytuacji. Tylko od jej organizatora zależy, czy wyjdzie z nich obronną ręką. Wiele zależy też od sposobu komunikacji z mediami oraz z pasażerami. Czy stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego jest więc przygotowany na sytuacje kryzysowe? Jak sobie z nimi radzi? Jak się komunikuje?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.