Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Jedną z metod badania zabezpieczeń odległościowych oraz układów SPZ, zalecaną jeszcze w nie tak dalekiej przeszłości, była metoda wykonywania zwarć próbnych na liniach wysokiego napięcia: „W lufę strzelby wkłada się nabój odpowiednio przygotowany, o małym ładunku prochu, a następnie od strony wylotu wprowadza się pocisk dokonujący zwarcia linii... oddawania strzałów w celu wywołania zwarcia linii powinien dokonywać doświadczony strzelec...” Jest to cytat z poradnika - „elementarza” dla służb zabezpieczeniowych. W ciągu ostatnich lat, dzięki zastosowaniu techniki mikroprocesorowej nastąpiła rewolucja w budowie urządzeń EAZ. Zastosowanie cyfrowych syste¬mów wprowadziło nowe standardy i jakość, a co najważniejsze, . najbardziej pożądaną w systemach techniki zabezpieczeniowej niezawodność i dużą klasę: dokładności. Cechą urządzeń energetycznej automatyki zabezpieczeniowej jest to, że o ich sprawności dowiadujemy się najczęściej „po fakcie”, tzn. gdy zabezpieczenie zadziała, obliczając straty wynikłe z niezadziałania układu zabezpieczeniowego. Niestety, nawet najnowocześniejsza elektronika nie jest całkowicie niezawodna. Można również zaobserwować niekorzystny wpływ czasu na niektóre elementy elektroniczne, co może powodować „rozjeżdżanie się” nastawionych charakterystyk. Aby zbadać sprawność zabezpieczeń wyposażonych w elektronikę cyfrową, koniecz¬ne jest stosowane zupełnie no¬wych metod i urządzeń testujących. W erze wszechobecnych komputerów metoda „strzelby”, choć nadal skuteczna, wydaje się być zbyt brutalną i przesta¬rzałą... Postaramy się przybliżyć coraz częściej stosowane metody badania najpopularniejszych typów zabezpieczeń przy użyciu tylko jednego, uniwersalnego testera ARTES 440.
PL
Spośród producentów urządzeń sterujących i analizujących stosowanych w pomiatach elektroenergetycznych, w ostatnich latach na czoło wysuwa się niemiecka firma KoCoS Messtechnik A.G. Pierwsze produkty tej firmy spotkały się z życzliwym przyjęciem przez użytkowników w spółkach dystrybucyjnych. Stąd wynika również zainteresowanie pełną ofertą firmy, szczególnie w tych zakładach energetycznych, dla których troska o jakość energii elektrycznej stanowi naczelne wyzwanie. Przybliżeniu tej oferty ma służyć poniższe opracowanie o charakterze informacyjno-promocyjnym.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.