Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W ostatnich latach zaczęto używać zmielonej kory do masowego mulczowania-ściółkowania gleb na większych powierzchniach. Warto jednak zaznaczyć, że dokonywanie tego warstwą o znacznej miąższości nie powinno mieć miejsca.
PL
Odbarwienie liści kasztanowców wywołane żerowaniem gąsienic motyla Cameraria ohridella wywołało społeczne poruszenie zarówno wśród specjalistów, jak i osób niezajmujących się na co dzień ochroną roślin. Dzięki temu w celu walki z tym szkodnikiem opracowano kilka interesujących metod, które nie wpływają negatywnie na stan drzew i ich dalszy rozwój.
PL
W planowaniu przestrzennym prawdziwe wyzwanie stanowi racjonalne zagospodarowanie oraz zharmonizowanie z otoczeniem bryły składowiska. Realizuje się to przez wysiew traw oraz sadzenie różnych gatunków drzew i krzewów, co stabilizuje powierzchnię stoków i przeciwdziała erozji.
PL
W latach 70. XX w. pojawił się w Polsce "problem topolowy". Występuje on najczęściej na osiedlach w wąskich przestrzeniach między ścianami budynków, które zostały wypełnione i nadmiernie zacienione koronami wybujałych drzew. Drugim aspektem tego problemu jest kruchość gałęzi niektórych gatunków i odmian, co w sytuacji zadrzewień przyulicznych stwarza zagrożenie bezpieczeństwa dla użytkowników dróg.
PL
Warunki miejskie negatywnie wpływają na rozwój drzew, które często przez dziesięciolecia narażone są na działanie zanieczyszczonej gleby i powietrza oraz na uszkodzenia mechaniczne. Aby określić czynniki wpływające na stan drzew, jak również opracować metodę poprawy jakości troficznej siedlisk, przeprowadzono w Poznaniu eksperyment. Uzyskane w trzecim roku efekty potwierdziły słuszność zastosowanej metody, polegającej na mulczowaniu gleby i jej intensywnym nawożeniu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.