Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wprowadzone w ostatnim czasie zmiany w przepisach o skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami uwzględniają także zwiększenie bezpieczeństwa ruchu. Na przejazdach kolejowodrogowych obsługiwanych przez dróżnika przejazdowego przewidziano możliwość stosowania również tarcz ostrzegawczych przejazdowych, co autorzy artykułu uważają za w pełni uzasadnione ze względu na bezpieczeństwo ruchu. Tarcze ostrzegawcze przejazdowe informują maszynistę o stanie zapór drogowych na najbardziej obciążonych przejazdach kolejowo-drogowych. Bezpieczeństwo ruchu zależy zatem od dwóch osób: dróżnika przejazdowego i dodatkowo od maszynisty. Rozważano sposoby sterowania światłami tarcz ostrzegawczych przejazdowych: przez dróżnika przejazdowego lub automatycznie przez pociąg. Autorzy artykułu proponują sterowanie automatyczne przez zbliżający się do przejazdu pociąg.
EN
The recent modifications of regulations about crossing of railway lines with roads, take into account improvement of transport safety. Usage of warning signals on road-rail crossing, serviced by lineman, has been taken into consideration. Authors stated, that is necessary due to traffic safety. Crossing warning signals gives driver information about railway barriers, on the most overcrowded road-rail crossing, Safety is dependent to two people: lineman and driver. A few possibilites of control of crossing warning signals has been taken into consideration: by lineman or driver. Authors suggested automatic control by coming train.
PL
W miarę rozwoju transportu szynowego pojawiła się konieczność zastąpienia subiektywnej oceny niezajętości torów i rozjazdów, dokonywanej przez człowieka, kontrolą przeprowadzaną za pomocą urządzeń zapewniających bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Obecnie do kontroli niezajętości toru są stosowane obwody torowe oraz liczniki osi wraz z czujnikami. Kontrola niezajęcia torów, obok podstawowego zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu, pozwala także na automatyzację procesów sterowania ruchem kolejowym.
PL
Podstawowym zadaniem transportu, w tym kolejowego jest zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości ruchu. Bezpieczeństwo ruchu w systemach sterowania ruchem kolejowym (srk) uzyskuje się przez stosowanie odpowiednich elementów i układów oraz procedur postępowania. W wyniku prawidłowego działania systemu srk można wyświetlić na sygnalizatorze (semaforze) sygnał zezwalający na jazdę.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.