Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przyszłość wysokosprawnej kogeneracji opartej o paliwo gazowe jest bardzo niepewna, a cele jej dotyczące, określone w Polityce Energetycznej Polski do 2030 roku - nierealne. Nadal istnieje jednak szansa na dynamiczny rozwój wysokosprawnej kogeneracji, lecz jej wykorzystanie wymaga determinacji rządu, wspieranej dobrze zorganizowaną współpracą głównych interesariuszy projektów kogeneracyjnych.
2
Content available Stanowisko w sprawie KPRU na lata 2008-2012
PL
Ratyfikowany przez Polskę w grudniu 2002 roku protokół z Kioto, dyrektywa Unii Europejskiej nr 2003/87/WE z dnia 13.10.2003, ustanawiająca europejski system handlu przydziałami emisji, oraz ustawa z dnia 22.12.2004 o handlu uprawnieniami do emisji do powietrza gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. Nr 281 poz. 2784) określiły nowe ramy prawne oraz stworzyły nową jakościowo przestrzeń ekonomiczną funkcjonowania przedsiębiorstw. W celu zapewnienia systematycznego wzrostu konkurencyjności polskich firm w nowych warunkach, a także zwiększenia skuteczności działań podejmowanych w imieniu oraz w interesie swoich członków, organizacje reprezentujące większość sektorów objętych Wspólnotowym Systemem Handlu Emisjami EU ETS zdecydowały się nawiązać bliską współpracę i podjąć konkretne, wspólne działania.
3
Content available remote Myśl europejska w normalizacji betonu towarowego
PL
W artykule poddano charkaterystyce europejską normę betonową PN-EN 206-1:2003. Europejski standard, określony w nowej normie betonowej, opracowany został z uwzględnieniem ogólnych dyrektyw unijnych dotyczących jakości materiału wbudowywanego w konstrukcję, rozpatrywanej z punktu widzenia: - gwarancji bezpieczeństwa zdrowotnego użytkowników oraz ochrony środowiska naturalnego, -zharmonizowania konstrukcji i funkcji obiektu budowlanego podczas jego eksploatacji, -trwałości, rozumianej jako odporność na długotrwałe, niszczące oddziaływanie czynników fizycznych, chemicznych i biologicznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.