Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Oferta silników ABB dla przemysłu górniczego
PL
Przemysł górniczy stawia silnikom elektrycznym szczególne wymagania co do wytrzymałości konstrukcji, niezawodności, sprawności, dostępności, prostoty konstrukcji i serwisowania, jak i odporności na ekstremalne warunki środowiskowe.
2
Content available remote Efektywność energetyczna układów napędowych
PL
Napędy elektryczne odpowiedzialne są za zużycie od 60 do 70% energii elektrycznej w przemyśle. Z tego względu obszar ten powinien być jednym z kluczowych działań mających na celu zwiększanie efektywności energetycznej i poszukiwanie oszczędności. W energetyce optymalizacja w tym zakresie pozwala na dodatkowe zyski, gdyż poza oszczędnościami płynącymi wprost ze zwiększenia efektywności procesu otwiera drogę do uzyskania świadectw efektywności energetycznej, tzw. białych certyfikatów.
3
Content available remote CST – efektywne rozwiązanie do napędu długich przenośników taśmowych
PL
Dodge CST (Controlled Start Transmission) to innowacyjne rozwiązanie przekładni mechanicznej z zabudowanym, zintegrowanym ze stopniem planetarnym sprzęgłem mokrym, charakteryzujące się pełną kontrolą momentu obrotowego. Układy CST przystosowane są do rozruchu i zatrzymania w pełni obciążonych przenośników, chroniąc ich wszystkie elementy przed skutkami nagłych przeciążeń. Umożliwiają efektywne wykorzystanie energii silników wysokosprawnych w optymalnym zakresie ich sprawności dzięki funkcji odłączenia w czasie pracy nieobciążonych napędów.
4
Content available remote Koszt eksploatacji silników elektrycznych w świetle efektywności energetycznej
PL
Około 2/3 energii elektrycznej zużywanej przez światowy przemysł konsumowane jest przez silniki elektryczne. Zgodnie z badaniami zleconymi przez Komisję Europejską, zwiększenie sprawności wszystkich silników elektrycznych pracujących na terenie Unii Europejskiej o 20–30% pozwoliłoby na redukcję zużycia energii elektrycznej o 135 mld kW rocznie, jak również poskutkowałoby redukcją emisji CO2 na poziomie 63 mln ton. Już tylko na podstawie tych informacji stwierdzić można, że kwestia sprawności silników elektrycznych powinna być fundamentalna, jeśli chodzi o redukcję zużycia energii, a co za tym idzie, redukcję emisji CO2.
5
Content available remote Angiogeneza nowotworów jako obiekt sterowania
PL
W pracy przedstawiony i przeanalizowany został model terapii skierowanej przeciwko powstającej w procesie angiogenezy nowotworów sieci naczyniowej i tym samym pośrednio umożliwiającej wyleczenie choroby. Dyskutowany jest model zaproponowany przez Hahnfeldta a także pewna jego modyfikacja. Przedstawiona analiza dotyczy warunków stabilności przekładających się na możliwość asymptotycznej anihilacji guza oraz warunków koniecznych optymalizacji protokołów terapii.
EN
A model of tumor growth taking into account its vascularization due to angiogenesis and antiangiogenic cancer chemotherapy is proposed and analised. The model is a modified Hahnfeldt model and the analysis has two goals: first of all we check stability of the equilibrium point of the model using Lyapunov first and second methods to find conditions leading to tumour eradication, and then we propose an optimization problem and give necessary conditions of its solution basing on the Pontryagin maximum principle.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.