Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono istotne problemymające wpływ na zdolność elektrowni do obrony przed blacoutami spowodowanymi przez lawiny napięciowe. Omówiono możliwość zwiększenia generacji mocy biernej przez elektrownie w przypadkach stanów awaryjnych w KSE. Opisano zainstalowaną w elektrowniach automatykę przeciwdziałającą lawinom napięciowym. Podkreślono znaczenie monitoringu obciążenia linii wyprowadzających moc do KSE z rozdzielni przy elektrowniach na przykładzie Elektrowni Bełchatów, jak również inne działania tej Elektrowni związane z utrzymaniem poziomów napięć w systemie.
EN
The paper presents very important problems in the power station, which have influence on capability defend against power system black-out, initiated trough voltage collapse.
PL
Celem artykułu jest wywołanie dyskusji, w wyniku której określone zostaną wymagania dla nowych zabezpieczeń ziemnozwarciowych instalowanych w ramach rozbudowy lub modernizacji rozdzielni ŚN. Stan wiedzy w zakresie ochrony przeciwporażeniowej, znajomość zjawisk występujących podczas zwarć doziemnych oraz stan techniki pozwalaja na bardziej efektywną ochronę pracownikow przed skutkami zwarć niż bylo to możliwe 25 lat temu. W opracowaniu postawiono tezę, że zwiekszenie naturalnego prądu zwarcia doziemnego sieci w wyniku uziemiania przez rezystory punktów zerowych sieci, jest zbędne przy dzisiejszym stanie techniki. Zwiekszanie tego prądu pogarsza jedynie warunki bezpieczeństwa personelu i potęguje zakres zniszczeń doziemianych urządzeń.
PL
O systemach zasilania prądem stałym w naszej elektroenergetyce pisaliśmy już wielokrotnie. pogłębiając tę tematykę w zakresie eksploatacji sieci prądu stałego na przykładzie Elektrowni Bełchatów, w artykule przedstawiono sposób diagnozowania stanu baterii oparty na metodzie pomiaru rezystancji wewnętrznej. Wykazano zasadność stosowania tej metody jako kryterium oceny stopnia naładowania baterii oraz podano opis funkcjonalny urządzenia RBA-1 pracującego według powyższej zasady. na podkreślenie zasługują wnioski oparte na doświadczeniu z eksploatacji prezentowanego urządzenia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.