Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Detekcja i naprawa wycieków oraz planowanie ciśnień dla pneumatyki
PL
Niniejszy artykuł porusza kwestie związane z detekcją i naprawą wycieków oraz z planowaniem ciśnień dla pneumatyki. Autor pokazuje w nim, co robić, by uniknąć strat sprężonego powietrza w zakładzie produkcyjnym.
2
Content available remote Automatyzacja sprężarkowni i obszaru poboru sprężonego powietrza
PL
Niniejszy artykuł pokazuje, jakie korzyści wynikają z automatyzacji systemu sprężonego powietrza. Zostały szczegółowo omówione trzy obszary bilansowe. Zwrócono także uwagę na rzeczy istotne podczas planowania procesu automatyzacji.
3
Content available remote Sterowanie nadrzędne sprężarkami
PL
Wiele zakładów mających sprężarkownie zasila je układami wielosprężarkowymi. Ich użytkownicy są przekonani, że dzięki temu systemy te pracują znacznie lepiej. Wielu z nich nie wie jednak, jakie konkretne skutki niesie to za sobą w kontekście łącznych kosztów posiadania systemu sprężonego powietrza.
4
Content available remote Strategie oszczędzania sprężonego powietrza
PL
Wiele osób poszukuje strategii oszczędzania sprężonego powietrza. Z mojego dwudziestopięcioletniego doświadczenia wynika, że zarządy firm często dobrze planują budżety projektów oszczędnościowych, niestety gorzej jest z adresowaniem zadań wynikających z audytów.
5
Content available remote Osuszanie sprężonego powietrza
PL
W referacie omówiono problemy osuszania sprężonego powietrza. We wstępie mówi się o potrzebach osuszania powietrza. Dalej przypomniano podstawy termodynamiczne powietrza wilgotnego. W zasadniczej części przedstawiono metody i urządzenia do osuszania powietrza, podano zakresy zastosowań oraz wady i zalety.
6
Content available remote Zredukować zużycie energii - wyzwanie dla Unii Europejskiej
PL
W swoich prezentacjach staram się akcentować konieczność oszczędzania energii przy produkcji sprężonego powietrza oraz wskazywać na istniejące możliwości. Od ponad roku korzystam już nie tylko ze swoich analiz, ale także z tego, czego dokonano w Unii Europejskiej. Pozwalam sobie w związku z tym pokazać i skomentować Czytelnikom "Pneumatyki" treść takiego studium. Mam świadomość, że podejście do tego tematu jest tam poważniejsze. Mogę także sądzić, że zaprezentowane poniżej badania u nas dałyby wyniki dużo bardziej zatrważające. Ważne jednak jest to, że poniższe opracowanie zawiera wskazówki, z których warto skorzystać, bo w Polsce pod tym względem nie jest z pewnością najlepiej.
7
Content available remote O szukaniu dziury w całym...
PL
Pewien znajomy zaskoczył mnie niedawno mówiąc, że w Polsce już wszyscy "bogaci" w przemyśle wymienili sobie sprężarki tłokowe na śrubowe, a teraz pozostali już tylko "biedni". Brzmi to bardzo gorzko. Nie zmienia to jednak stanu rzeczy, że wszyscy, nie najbogatsi, a jest to grono wielu firm, najczęściej państwowych lub dopiero co sprywatyzowanych, to zakłady, w których sprężarki i instalacja sprężonego powietrza rzeczywiście są w opłakanym stanie.
8
Content available remote Lato w sprężarkowni
PL
Niespodziewanie dla wszystkich ponad miesiąc wcześniej niż zwykle przyszło lato. A wraz z nim nowe warunki pracy dla sprężarek, które zaskoczyły wielu użytkowników. Aby uniknąć sytuacji alarmowych, zamieszczamy kilka rad dla tych, którzy na co dzień doglądają sprężarek śrubowych i osuszaczy chłodniczych.
9
Content available remote Kupić używane urządzenie czy też nie?
PL
W swojej praktyce zawodowej wielokrotnie spotykam się z klientami, którzy poszukują lub już wykorzystują używany wcześniej sprzęt. Są to najczęściej urządzenia należące do grupy tych droższych, tj. sprężarki i osuszacze. Dla tych, którzy zamierzają z takich urządzeń korzystać, mam trochę życiowych porad.
10
Content available remote Do czego sprężarka śrubowa może być potrzebna sportowcowi w domu?
PL
Mika Myllyla, światowej sławy narciarz biegowy, trzykrotny złoty medalista mistrzostw świata też jest użytkownikiem sprężarki śrubowej. Co więcej używa jej we własnym domu do treningów na zmiennych wysokościach nad poziomem morza, i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Mika mieszka w Haapajarvi na nizinie w Krainie Tysiąca Jezior w Finlandii.
11
Content available remote Co nowego?
PL
Nastrój końca wieku skłania do refleksji nie tylko humanistów. Również inżynierowie i technicy zastanawiają się nad dokonaniami ostatnich czasów. Dlatego chciałbym podsumować to, co można zobaczyć na "podwórku sprężarkowym".
12
Content available remote Systemy wielosprężarkowe ze sterownikiem nadrzędnym. Opis przykładu
PL
W poprzednich artykułach wspominałem o indywidual­nych metodach regulacji wydajności sprężarek. Opisywany poniżej przypadek jest jednym z przykładów, jak doskonałym systemem regulacji jest układ wielosprężarkowy pod kierownictwem centralnego mikroprocesora sterującego.
13
Content available remote Sprężarki śrubowe w Polsce w służbie kolei od 1984 roku
PL
Polska nie jest największym krajem na świecie, nie jesteśmy też najbogatsi, nie mamy także największych na świecie zakładów produkcyjnych sprężarek, jednak jest w Polsce wielu inżynierów należących do światowej czołówki. Tym właśnie ludziom chciałbym poświęcić kilka słów.
14
Content available remote Regulacja wydajności sprężarek. Cz. I
PL
Wiele zamieszania wśród potencjalnych użytkowników sprężarek śrubowych czynią informacje dotyczące niemal nieograniczonych możliwości oszczędności energii przy stosowaniu odpowiednich systemów regulacji wydajności.
15
Content available remote Regulacja wydajności sprężarek!
PL
W pierwszej części artykułu omówione zostały metody regulacji wydajności poprzez dławienie na ssaniu. Druga część poświęcona jest regulacji wydajności przy zachowaniu stałego sprężu wewnętrznego, tzn. poprzez zmianę długości aktywnej śrub i poprzez zmianę prędkości obrotowej dokonywaną płynnie lub skokowo.
PL
Problem zużycia energii przy produkcji sprężonego powietrza jest ciągle problemem kluczowym. Kolejny raz warto podkreślić, jak drogie jest to medium. Przykładem na to może być fakt, że koszty energii poniesione w okresie 1 roku dla sprężarki pracującej w sposób ciągły na dwie zmiany przewyższają koszty jej zakupu ! Warto więc chociażby dlatego zwrócić uwagę m. in. na energię odpadową, którą można tu odzyskać.
17
Content available remote Sprężarki w transporcie pneumatycznym i rozładunku materiałów sypkich
PL
Ze względu na niezbędne koszty bardzo ważny jest dobór urządzenia zasilającego sprężonym powietrzem transport pneumatyczny. Jest to technologia bardzo skuteczna, wydajna i zalecana w procesach produkcji ciągłej. W związku z tym należy koniecznie przed podjęciem decyzji o wyborze urządzenia zasilającego przeprowadzić dokładne obliczenia - najlepiej przez specjalistę z dziedziny transportu pneumatycznego.
18
Content available remote Najnowocześniejsze metody uzyskiwania powietrza bezolejowego
PL
Znany jest problem suchego sprężam a w dwustopniowych sprężarkach bezolejowych. Bardzo wyraźnie obrazują to artykuły z „Pneumatyki" nr 2/96 autorstwa Pana mgr. inż. Araszkiewicza oraz Pana dr. inż. Molickiego mówiące o tym, że taka metoda sprężania nie należy do najdoskonalszych technicznie względu na jakość powietrza za sprężarką oraz na agresywność kondensatu. Trudno jest zanegować argumenty ww.Panów, jednocześnie trudno byłoby dziś zrezygnować z produkcji i zastosowaniasprężonego powietrza bezolejowego, rzeczywiście czystego i suchego.
19
Content available remote Koszty wytwarzania sprężonego powietrza
PL
W wielu ostatnich artykułach w "Pneumatyce" poruszane były problemy kosztów energii przy produkcji sprężonego powietrza. Są to informacje wyczerpujące i na pewno objaśniają co robić, żeby sprężone powietrze kosztowało jak najmniej. Kiedy jednak rozmawia się z potencjalnym nabywcą sprężarki, chce on mieć pewność, że struktura kosztów zgadzać się będzie z deklaracjami producentów. Dlatego uważamy za konieczne wyjaśnić w sposób przystępny strukturę kosztów produkcji sprężonego powietrza dla sprężarek śrubowych.
20
Content available remote Ekonomiczna produkcja sprężonego powietrza w ofercie firmy Vector
PL
Firma Vector jest znanym dostawcą sprężarek śrubowych, filtrów i osuszaczy. Jako swoją inżynierską ambicję traktujemy takie prowadzenie inwestycji w technice sprężonego powietrza u naszych klientów, aby były one opłacalne. Chcemy, żeby użytkownik czuł, że za dostarczone urządzenia warto było zapłacić uzgodnioną cenę. Chcemy, żeby użytkownik wybierał rozwiązanie najbardziej niezawodne i najekonomiczniejsze.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.