Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Żeby zarobić trzeba zainwestować
PL
Stwierdzenie, że najtańsza jest ta energia, której nie zużywamy jest już właściwie truizmem. Od 2007 r. trwają prace nad projektem ustawy o efektywności energetycznej, mającej zapewnić wdrożenie dyrektyw europejskich, a zwłaszcza zapisów Dyrektywy 2006/32/WE w sprawie efektywności końcowego wykorzystania energii. Poprawa efektywności energetycznej jest też jednym z podstawowych kierunków „Polityki energetycznej Polski do roku 2030”, zaś wśród szczegółowych celów w tym obszarze wymienia się wzrost efektywności końcowego wykorzystania energii. Niestety proces legislacyjny posuwa się powoli, a mechanizmów wspierających inwestowanie w oszczędność energii na razie nie ma zbyt wielu. Chlubnym wyjątkiem jest system wspierania termomodernizacji, funkcjonujący (ze zmianami) od 1999 r. Jest on jednak ograniczony do premiowania inwestycji zmierzających do ograniczenia zużycia ciepła w budynkach, nie dotykając kwestii energii elektrycznej.
2
Content available remote Koszt, który się opłaca
PL
Wiele przedsięwzięć inżynierskich w bezpośredni lub pośredni sposób wiąże się z dbałością o zachowanie środowiska przyrodniczego w stanie równowagi lub przywrócenie tego stanu. Szeroki wachlarz projektów związanych ściśle z inżynierią środowiska (unieszkodliwianie ścieków i odpadów, ochrona powietrza, produkcja zielonej energii, ale także zaopatrzenie w wodę, ogrzewnictwo i chłodnictwo, energetyka itp.) uzmysławia, że ta dziedzina jest bardzo bliska naszemu codziennemu życiu.
PL
Bank Ochrony Środowiska, mimo iż jest bankiem komercyjnym, kojarzony jest przede wszystkim z misją proekologiczną. Od początku swego istnienia wypełnia tę misję, utrzymując wiodącą rolę w bankowej obsłudze ochrony środowiska w Polsce. Dotrzymując reguł funkcjonowania banku komercyjnego, z pełnym serwisem finansowym klientów wszystkich segmentów, BOŚ koncentruje się na inicjowaniu i realizacji szeroko rozumianych działań proekologicznych.
5
Content available remote Preferencyjne kredyty na inwestycje proekologiczne
6
Content available remote Możliwości kredytowania inwestycji budowlanych
7
Content available remote Kredytowanie inwestycji energooszczędnych
PL
Sezon zimowy to najlepszy okres aby po raz kolejny zaobserwować jak drogo i nieefektywnie wykorzystujemy ciepło w naszych mieszkaniach, biurach, szkołach, jak ciemno jest na naszych ulicach, jak wiele braków ma infrastruktura wsi, miast i osiedli. Jesień i zima to również czas, kiedy można podjąć działania związane z przygotowaniem inwestycji - sporządzeniem projektów, wybraniem wykonawców, znalezieniem źródeł finansowania przedsięwzięcia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.