Główne wyzwania, jakim w najbliższych latach muszą sprostać polskie przedsiębiorstwa, to globalizacja oraz coraz wyższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Firmy szukają więc rozwiązań, które pozwolą im te koszty optymalizować, a jednocześnie zwiększą wydajność i obniżą koszty jednostkowe produktu. Głównym trendem w magazynowaniu i transporcie jest obecnie automatyzacja i digitalizacja procesów. Ich celem jest wyeliminowanie pracy ludzkiej z prostych, powtarzalnych operacji, dostęp do informacji w czasie rzeczywistym oraz wzrost wydajności.
Logistyka i przemysł były do tej pory zdominowane przez mężczyzn. Transformacja, którą obecnie przeżywa biznes, a z nią wymagania w stosunku do zatrudnionych, powoduje jednak, że kobiety coraz lepiej odnajdują się w zarządzaniu firmami czy w zawodach uważanych za typowo męskie. Nowe czasy wymagają szybkiego integrowania informacji i poruszania się w wielowątkowym otoczeniu. Kobiety posiadają te predyspozycje i radzą sobie coraz lepiej w otoczeniu biznesowym.
Automatyczne systemy magazynowe odznaczają się całkowitym wyeliminowaniem udziału człowieka w procesach przemieszczania i składowania towarów. Automatyzacja sprzyja wzrostowi wydajności operacji magazynowych, zwiększeniu współczynnika wykorzystania kubatury magazynu, obniżeniu kosztów utrzymania obiektu, eliminacji błędów a także poprawie bezpieczeństwa pracy. Jednak wiele osób zarządzających magazynami obawia się całkowitej automatyzacji z uwagi na wysokie koszty początkowe inwestycji oraz brak możliwości ręcznego sterowania pracą magazynu w przypadku awarii systemu.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.