Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Artykuł jest pracą przeglądową, prezentującą różne metody analizy danych uzyskanych w wyniku eksperymentu. Na przykładzie zbioru danych przedstawiony jest schemat przeprowadzenia analizy statystycznej z wykorzystaniem testów parametrycznych i nieparametrycznych, w celu stwierdzenia czy jest statystycznie istotna różnica w wartościach danego czynnika w przypadku obserwacji powiązanych oraz niezależnych. Analiza danych została wykonana za pomocą pakietu statystycznego Statistica 7.1, udostępnionego przez Instytut Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej w celu wykorzystania w działalności badawczej.
PL
Jest wiele sposobów przedstawiania i analizy wyników uzyskanych testem Amesa. Aby móc porównywać wyniki uzyskane w różnych laboratoriach należałoby ujednolicić procedurę ich przedstawiania i obliczania. Jest to jednak problem bardzo złożony. W poniższym artykule ograniczono się do zaprezentowania sposobu wyznaczania mutagenności jako MR. czyli współczynnik mutagenności oraz jako liczbę rewertantów indukowaną przez 1 dm3 badanej próby (M). W celu obliczenia mutagenności (M) badanej próby ograniczono się do analizowania wyników pochodzących z początkowej części krzywej zależności dawka-odpowiedź. Analizę dokonano na podstawie wyników z wody modelowej dezynfekowanej chlorem zatężanej na trzech żywicach epoksydowych XAD.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.