Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W ochronie wód podziemnych odróżnia się dwa główne rodzaje emisji zanieczyszczeń trafiających do gruntu i dalej wędrujących do warstwy wodonośnej – emisję punktową i emisję obszarową. W artykule przedstawiono problem zanieczyszczeń wód podziemnych w wyniku incydentalnych zdarzeń emisji punktowej oraz przykłady permanentnej emisji punktowej i obszarowej. Pozwalają one zrozumieć przebieg i rozmiary skażenia wód jakie się wydarzyły, dotychczas bardzo skromnie lub pobieżnie opisywanych w naszej literaturze specjalistycznej.
PL
W artykule pt. „Analiza ryzyka bezpieczeństwa zdrowotnego dla ustanowienia strefy ochrony pośredniej ujęcia wody podziemnej” zamieszczonym w „Technologia Wody” nr 2(64) z 2019 r., napisałem, że jakość wody podziemnej w strefie ochrony należy oceniać między innymi pod względem obecności śladów ropopochodnych i substancji stanowiących produkt procesów syntezy chemicznej, w szczególności szkodliwych dla zdrowia ludzi, analizując zawartość WWA, THM itd. Niniejszy artykuł rozwija tą problematykę, zwracając uwagę na przestrzenne rozmieszczenie zanieczyszczeń pochodzących z różnych emitorów. Zanieczyszczenia te najczęściej występują w utworach czwartorzędowych, dominujących na ujęciach wód podziemnych chronionych strefami ochrony pośredniej.
PL
Artykuł omawia merytoryczną treść elaboratu stanowiącego analizę ryzyka określonego w art. 133 ust.3 Prawa wodnego (Dz. U. 2017 poz. 1566). Ustawa przewiduje, że analiza ryzyka będzie powtarzana co 10 lat. Z tego powodu wydaje się uzasadnionym dążenie do ujednolicenia formy i treści, czemu może być pomocne przedstawienie niżej podanej propozycji merytorycznego zakresu elaboratu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.