Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Quo vadis, radiologia
PL
Quo vadis, radiologia – taką nazwę nosiła jedna z sesji ostatniego 40. Jubileuszowego Zjazdu Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Myślę, że warto spojrzeć na to pytanie w świetle przygotowywanych, a w niektórych województwach już realizowanych audytów klinicznych.
2
Content available remote Mammografia : nowe wyzwania
PL
Ósme „ŁOSiowe Spotkanie Szkoleniowe”, które odbyło się 4-5 kwietnia 2014 roku w Łodzi, poświęcono trzem tematom przewodnim: nowe techniki i wyzwania pomiarowe w mammografii, monitory medyczne, ich główne parametry, możliwości i ograniczenia oraz oprogramowanie ułatwiające nadzór nad dawkami i realną ich optymalizację.
PL
Wśród wielu problemów technicznych związanych z dokumentacją badań obrazowych nierozwiązane w pełni pozostają te, które dotyczą funkcjonowania przeglądarek, zarówno tych zainstalowanych na płytach CD/DVD, jak i zintegrowanych w różnego typu konsolach diagnostycznych. Problem ten ma swoje implikacje kliniczne, szczególnie gdy niezbędna jest pilna interwencja. Brak możliwości odczytu płyty jest krytyczny zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.
4
Content available remote Osłony antyradiacyjne w radiologii zabiegowej
PL
Radiologia zabiegowa ze względu na zakres potrzeb dotyczących ochrony antyradiacyjnej jest szczególną dziedziną medyczną. Przede wszystkim charakteryzuje się wysokimi dawkami, na jakie narażeni są zarówno pacjenci, jak i personel wykonujący procedury z tego zakresu. Ponadto źródłem promieniowania, któremu poddane są osoby znajdujące się na sali zabiegowej, jest pacjent. Podstawową metodę ochrony personelu stanowi zatem właściwa optymalizacja dawek, na jakie narażeni są pacjenci. Jednak poza działaniem optymalizacyjnym należy stosować jeszcze inne metody ochrony personelu określane w skrócie hasłami: czas, osłona i odległość. Większość wydostającego się z pacjenta promieniowania rozproszonego rozchodzi się w kierunku, z którego pada wiązka. Mając taką świadomość, można skutecznie zminimalizować zagrożenie.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.