Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Podstawowym czynnikiem decydującym o wprowadzeniu do procesu produkcyjnego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego jest przyspieszenie procesu wytwarzania lub podniesienie jego jakości. Prędkości przesuwu ramienia robota wynoszą do kilku metrów na sekundę, dokładność pozycjonowania w punkcie wynosi zazwyczaj ok. 0,02-0,05 mm, a powtarzalność odwzorowania ścieżki to ok. 1 mm. Roboty dedykowane do procesów spawalniczych umożliwiają zatem spełnienie zarówno pierwszego, jak i drugiego warunku. Zastosowanie procesu SAT™ jak i QuickPulse™ zapewnia zarówno odpowiednią jakość spoin, jak i zwiększa wydajność spawania. Ważnym czynnikiem jest również to, że procesy te nie wymagają stosowania specjalnego wyposażenia spawalniczego na stanowiskach zrobotyzowanych czy zautomatyzowanych. Zastosowanie w produkcji nowego procesu sprowadza się jedynie do wyposażenia sterownika spawalniczego źródła prądu w dodatkowe linie synergiczne, zatem przy niewielkich nakładach środków finansowych umożliwia podniesienie efektywności produkcji.
PL
Z każdym rokiem zwiększa się liczba zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych w Polsce. Korzyści wynikające z robotyzacji przyciągają uwagę także małych i średnich firm produkcyjnych. Główną siłę takich przedsiębiorstw stanowi elastyczność produkcji, szybkość realizacji zleceń i możliwie szeroki park maszynowy. Krajowa produkcja jednostkowa, czy małoseryjna, jest na tyle konkurencyjna w porównaniu z rynkiem zachodniej Europy, że bardziej opłacalne jest zlecenie jej w Polsce niż realizowanie na zachodzie.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.