Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Niniejszy artykuł stanowi skróconą wersję prezentacji, przedstawionej na seminarium „Opakowania tekturowe + flexo”, 20.09.2016 r. w Wieliczce. Zawartość ukierunkowana jest na problemy związane z powierzchnią tektury, determinujące jakość druku. Nadruk na opakowaniu ma przyciągać uwagę i wpływać na decyzję klienta o zakupie towaru umieszczonego na półce. Nadal zdecydowana większość producentów pudeł poddaje się „szaleństwu” kolorystycznemu, widocznemu na zewnątrz pudeł. Mimo dynamicznego rozwoju sprzedaży internetowej, którą można by określić jako „szara strefa”, czyli obszar, gdzie stosowany jest minimalny zadruk lub jego brak, ciągle dominuje sprzedaż bezpośrednia. Wielokolorowy nadruk to standard. W artykule przedstawiono: aktualne trendy rynkowe w obszarze druku, podstawowe wady powierzchni tektury falistej i przyczyny ich powstawania, stabilność wymiarową papierów i tektury, wilgotność papierów i tektury jako wypadkową prowadzenia procesu produkcji i wpływu pogody.
PL
Materiał, zawarty w niniejszym artykule, jest częścią referatu, który wygłosiłem podczas ostatniego seminarium technicznego FEFCO, w dniach 23-25 marca 2011 r. w Monachium. Jest też kontynuacją tematyki omawianej w 2009 r, o dobrym wykonawstwie tektury falistej i niskogramaturowych papierów. Wraz z coraz częstszym używaniem lekkich papierów makulaturowych do produkcji tektur falistych pojawiają się nowe problemy jakościowe. Jak sobie z nimi radzić na tekturnicy? Jaka charakterystyka takich papierów jest najważniejsza? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć i przedstawić mój punkt widzenia. Artykuł sktada się z trzech wątków: • aktualne trendy rynkowe w segmencie papierów niskogramaturowych, • optymalny dobór papierów do lekkich kompozycji tektur, • przerób niskogramaturowych papierów na tekturnicy.
EN
The material included in this article is an abridged version of my presentation shown during the latest technical seminar FEFCO, which took place on 23-25,03 2011 in Munich. It is also a continuation of materials on good manufacturing of corrugated board of lightweight papers from 2009. The content is focusing on problems related to increasing wide-scale use of lightweight recycled papers for production of corrugated boards. New guality problems emerge. How to handle them on a corrugator? What characteristics of those papers are the most important? l will try to answer those and other questions, and to present my point of view. The article addresses the following three issues: • current trends in the lightweight papers sector • how to select papers for lightweight board compositions to maintain the guality of production and strength • what must be remembered at a corrugator when converting lightweight papers.
PL
Przystępując do napisania tego artykułu, zbierając materiały i układając strukturę, zacząłem od zadania sobie tytułowego pytania. Dla papiernika pracującego w branży, w obliczu zachodzących zmian na rynku, przy szybkim tempie rewolucji elektronicznej, pytanie takie wydaje się bardzo zasadne, jak hamletowski "to be, or not to be". Czy przeżyjemy? Czy branża papiernicza ma przyszłość?
PL
Artykuł zawiera skrót materiału zaprezentowanego przeze mnie podczas ostatniego seminarium technicznego FEFCO, które odbyło się 6-8 maja br. w Berlinie. Koncentruje się przede wszystkim na problemach związanych z papierami niskogramaturowymi. Są dwa powody zainteresowania tą tematyką. Po pierwsze – ten segment rynku rozwija się najszybciej, a po drugie – wkrótce rozpocznie pracę w Mondi Świecie S.A. nowa, szybkobieżna maszyna (MP 7) do produkcji niskogramaturowych, makulaturowych papierów. Omawia trendy rynkowe w segmencie papierów niskogramaturowych oraz główne problemy jakościowe związane z papierami o niskiej gramaturze, a w nich: jak zbliżyć się do papieru doskonałego, aby osiągnąć maksimum dobrego wykonawstwa tektury?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.