Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  vapour barrier
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Ocena działania otworów montażowych w paroizolacjach
2
Content available remote Regulatory pary w przegrodach dachowych
3
Content available remote Funkcje warstw paroizolacyjnych w przegrodach dachowych
4
Content available remote Dobór paroizolacji zgodnie z DIN 4108-3
5
Content available remote Skropliny w dachach
6
Content available remote ABC sztuki dekarskiej. Cz. 100. 10 lat cyklu ABC sztuki dekarskiej
PL
W artykule podsumowano cykl ABC sztuki dekarskiej, który ukazuje się w miesięczniku IZOLACJE od stycznia 2005 roku. Wskazano, co przez ostatnie 10 lat zmieniło się w przepisach prawnych, a także w projektowaniu i budowaniu dachów oraz zwrócono uwagę na najważniejsze błędy wykonawcze, które wciąż są obecne na budowach, a których konsekwencje dla inwestorów są poważne i kosztowne.
EN
The article summarises the ABC of roofwork series, which has been published in the IZOLACJE monthly since January 2005. It indicates areas of legal regulations, as well as roof design and construction, where changes have taken place throughout the last 10 years. The article also points out the most important examples of faulty performance, which are still present on various construction sites and the consequences of which are serious and costly for the investors.
7
Content available remote ABC sztuki dekarskiej. Cz. 73. Interpretacja norm a zawilgocenie dachu
PL
W artykule opisano, jak prawidłowo interpretować normy dotyczące procesów cieplno-wilgotnościowych w odniesieniu do problemu zawilgocenia dachów. Przeanalizowano wyma-gania norm PN-EN ISO 6946:2008 i PN-EN ISO 13788:2003 ze szczególnym uwzględnieniem kryterium stosowania paroizolacji. Podkreślono rolę paroizolacji jako wiatroizolacji. Wskazano też, jak interpretacja norm może przyczyniać się do błędów w sztuce dekarskiej.
EN
The article describes proper methods of interpreting the standards concerning thermal and moisture processes with regard to the problem of moisture accumulation on roofs. It contains an analysis of the requirements of PN-EN ISO 6946:2008 and PN-EN ISO 13788:2003 standards, including, in particular, the criterion for vapour barrier application. The article emphasises the function of vapour barrier as a wind barrier. It also indicates the way in which the interpretation of standards may contribute to bad roofing practice.
PL
Od wielu lat toczy się w środowisku budowlanym dyskusja czy w konstrukcji dachów stosować paro-izolację czy nie stosować? W wielu publikacjach, odpowiedź na to pytanie uzależnia się od charakteru pomieszczeń jakie znajdują się pod dachem. Zakłada się, że jeżeli pomieszczenia te są suche (o ciśnieniu cząstkowym pary wodnej poniżej 12 hPa - [1]) to paro-izolacji można nie stosować.
10
Content available remote ABC sztuki dekarskiej. Cz. 8. Układanie paroizolacji
PL
Dach powinien być wentylowany po stronie zewnętrznej oraz osłaniany przed napływem pary wodnej z wnętrza budynku. Ważne jest przy tym nie tylko to, w którymi miejscu i na jakim etapie budowy zostanie umieszczona paroizolacja, lecz także jej rodzaj oraz sposób zamontowania płyt gipsowo-kartonowych (lub innych materiałów wykończeniowych) na konstrukcji.
11
Content available remote ABC sztuki dekarskiej. Cz. 7. Niedocenione paroizolacje
PL
Wszystkie rodzaje folii i membran stosowanych w nowoczesnych dachach montowane są w miejscach, gdzie ich nie widać. Z tego powodu na tych materiałach najchętniej się oszczędza, a to często prowadzi do dużych błędów budowlanych. Folie zastosowane na dachu są wprawdzie niewidoczne, ale decydują o bardzo ważnych dla jego trwałości procesach związanych z działaniem wilgoci.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.