Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  prawo celne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Od 1 maja 2016 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy unijne w zakresie prawa celnego. Zmienią one znacząco rzeczywistość związaną z obrotem towarowym z zagranicą. Regulacje te dotkną również sektor transportowy, który nie tylko uczestniczy w przewozie towarów na terenie i poza Unią Europejską, ale często prowadzi dodatkowe usługi związane z magazynowaniem towarów, importem, eksportem, jak i występowaniem jako uprawniony podmiot przed Urzędem Celnym w imieniu klienta.
2
Content available remote Zmiana ustawy - Prawo celne
PL
8 października 2008 r. Sejm RP uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Prawo celne oraz ustawy - Kodeks karny skarbowy. Najprawdopodobniej jeszcze w październiku ustawą zajmie się Senat. Nowelizacja ustawy z 19 marca 2004 r. - Prawo celne jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń organów celnych i przedsiębiorców, związanych z czteroletnim stosowaniem przepisów tej ustawy bez żadnych zasadniczych zmian. Ponadto, w związku z przyjęciem przez Unię Europejską nowych rozwiązań prawnych w przepisach wspólnotowego prawa celnego, wystąpiła potrzeba ich uszczegółowienia w krajowym porządku prawnym. Podkreślenia wymaga, iż przepisy celne są tworzone na szczeblu wspólnotowym, polskie prawo celne zaś może jedynie uzupełniać rozporządzenia unijne. Ustawa o zmianie ustawy - Prawo celne oraz ustawy - Kodeks karny skarbowy zawiera 32 zmiany przepisów prawa celnego.
PL
Przedstawiono zasady funkcjonowania wolnych obszarów celnych w Polsce. Zwrócono uwagę na problemy występujące w działalności tych obszarów. Zaprezentowano efekty ekonomiczne powołania w naszym kraju wolnych obszarów celnych.
EN
Functioning principles of free-duty areas in Poland have been presented. Attention has been drawn to problems occuring in the functioning of these areas. The economic effects of establishing free-duty areas in this country have been presented.
5
Content available remote Procedura uszlachetniania czynnego w praktyce
PL
Nowe prawo celne przysparza wielu kłopotów tym, którzy są niedostatecznie przygotowani do jego stosowania. Powoduje to zarazem krytykę nowego ustawodawstwa celnego, która najczęściej wynika z niezadowolenia, że prawo to nakłada jakieś obowiązki na podmioty gospodarcze. Przedmiotem nieporozumień są m.in. zasady stosowania procedur. W artykule omówiono procedurę uszlachetniania czynnego. Przedstawione uwagi wynikają z obserwacji praktycznych i są jedynie opiniami autora, a nie oficjalnym stanowiskiem administracji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.