PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł artykułu

Ochrona przy dotyku pośrednim w obiektach wysokiego napięcia - sposoby badań i kryteria oceny

Autorzy
Identyfikatory
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Podczas użytkowania urządzeń elektrycznych nie zastanawiamy się, jak poradzilibyśmy sobie w naszym życiu bez energii elektrycznej. Nie dające się przecenić korzyści, które wypływają z tego zjawiska, często przysłaniają nam fakt, że w warunkach uszkodzenia (zależnych bądź niezależnych od użytkownika instalacji) prąd elektryczny może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Chociaż w ujęciu statystycznym liczba wypadków elektrycznych jest znacznie mniejsza od liczby wypadków spowodowanych innymi czynnikami (np. wypadków drogowych, komunikacyjnych), to bezsprzecznym celem jest dążenie do jej ograniczenia.
Czasopismo
Rocznik
Tom
Strony
48--52
Opis fizyczny
Bibliogr. 4 poz., il.
Twórcy
autor
  • Politechnika Wrocławska
Bibliografia
  • 1. Rozporządzenie Ministra Przemysłu z 8 października 1990 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać urządzenia elektroenergetyczne w zakresie ochrony przeciwporażeniowej (Dz.U. nr 81 z 1990 r. póz, 473).
  • 2. PN-E-05115:2002 "Instalacje elektroenergetyczne prądu przemiennego o napięciu wyższym od l kV",
  • 3. Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity). Dz.U. nr 106 z 2000 r., póz. 1126 (z późn. zm.).
  • 4. R. Skliński, Zagrożenie porażeniowe powodowane pracą stacji elektroenergetycznych w aglomeracjach miejskich. Rozprawy naukowe PB nr 89, Białystok 2002.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-article-BPBA-0014-0041
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.