PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł artykułu

Farmaceutyczny łańcuch dostaw w dwuwymiarze. Serializacja bez tajemnic

Autorzy
Identyfikatory
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Jednym z wyzwań, z jakimi boryka się branża farmaceutyczna, jest zjawisko związane z fałszowaniem produktów leczniczych na szeroką skalę. Konsekwencji tego zjawiska jest bardzo wiele, a kluczowym jest zagrożenie bezpieczeństwa produktów i – w rezultacie – zagrożenie zdrowia i życia pacjentów. Według Światowej Organizacji Zdrowia (ang. World Health Organization) wartość rynku sfałszowanych produktów leczniczych na świecie sięgnęła 430 mld USD rocznie. Nielegalne leki są bolączką zarówno krajów rozwijających się, jak i tych wysoko rozwiniętych, gdzie podrabia się również leki związane ze stylem życia. Ponadto, jak pokazują dane Światowej Organizacji Zdrowia oraz Interpolu, 30% leków konfiskowanych w Unii Europejskiej pochodzi z Indii, a kolejne 30% ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Czasopismo
Rocznik
Tom
Strony
72--75
Opis fizyczny
Fot., tab.
Twórcy
  • Instytut Logistyki i Magazynowania
Bibliografia
Uwagi
Opracowanie rekordu w ramach umowy 509/P-DUN/2018 ze środków MNiSW przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę (2018).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-49eb27aa-8412-4829-93a1-061a7e6cbc35
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.