Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł

Studia z Filologii Polskiej i Słowiańskiej

Inne tytuły
EN
Studies in Polish and Slavonic Philology
ISSN
2392-2435
ISSN
0081-7090
Rozwiń/Schowaj Redakcja, Instytucje i osoby, Zmiany tytułów
Redakcja
Instytucje i osoby
Następny tytuł
Poprzedni tytuł
Rozwiń/Schowaj Częstotliwość, Uwagi, Pełne teksty
Częstotliwość
rocznik / annual
Pełne teksty dostępne lokalnie
Tak
Uwagi
Czasopismo „Studia z Filologii Polskiej i Słowiańskiej” jest naukowym periodykiem z dziedziny językoznawstwa słowiańskiego, w tym językoznawstwa polskiego.

Obejmuje szerokie spektrum tematyki językoznawczej, a więc:
- zagadnienia diachronii, jak też synchronii, odnoszące się do różnych poziomów badanych systemów językowych, a więc fonetyki i fonologii, morfologii (w tym słowotwórstwa), składni, semantyki, w ujęciach ograniczonych do jednego języka, a także w perspektywie porównawczej, diachronicznej lub konfrontatywnej;
- funkcjonowanie języków na poziomie tekstu;
- problematykę dialektologiczną i etymologiczną;
- nowe prądy i ujęcia badawcze, także takie, które skoncentrowane są na problemach wymagających uwzględniania zjawisk pozajęzykowych, wpływających na procesy zachodzące w językach słowiańskich;
- zakres czasopisma obejmuje też tematykę związaną ze zjawiskami językowymi zachodzącymi na pograniczach słowiańsko-słowiańskich, a także słowiańsko-niesłowiańskich oraz wpływami języków słowiańskich na języki należące do innych grup językowych.
Zawartość czasopisma

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.