Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł

Adeptus

Inne tytuły
ISSN
2300-0783
Rozwiń/Schowaj Redakcja, Instytucje i osoby, Zmiany tytułów
Redakcja
Instytucje i osoby
Następny tytuł
Poprzedni tytuł
Rozwiń/Schowaj Częstotliwość, Uwagi, Pełne teksty
Częstotliwość
półrocznik / semiannual
Pełne teksty
Pełne teksty dostępne lokalnie
Tak
Uwagi
„Adeptus” jest interdyscyplinarnym pismem humanistycznym promującym pracę naukową i badawczą młodych ludzi. Umożliwia im publikowanie swoich osiągnięć zarówno w postaci dojrzałych tekstów naukowych, jak i relacji z prowadzonych badań oraz sprawozdań z konferencji i wydarzeń naukowych przeznaczonych dla młodych naukowców. Odbiorcami czasopisma mają być nie tylko młodzi, ale też dojrzali badacze, którzy poszukują współpracowników do prowadzonych i planowanych interdyscyplinarnych i międzyinstytucjonalnych projektów badawczych.

Pismo koncentruje się na dokonaniach, analizach oraz badaniach doktorantów, młodych badaczy, a także wybitnych studentów wszystkich kierunków nauk humanistycznych, zwłaszcza tych prowadzonych w perspektywie interdyscyplinarnej.

Zakres dziedzin „Adeptusa” jest bardzo szeroki. Obejmuje nauki humanistyczne i społeczne, w tym językoznawstwo, literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, historię, archeologię, etnologię, antropologię, socjologię i nauki pokrewne. Redakcja przyjmuje teksty w języku polskim i w języku angielskim. Każdy tekst opatrzony jest anglojęzycznym streszczeniem.
Zawartość czasopisma

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.