Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | z. 61 | 150-159
Tytuł artykułu

Ekonomiczne aspekty satysfakcji z czasu wolnego

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zaprezentowany sekwencyjny model osiągania satysfakcji z czasu wolnego jako wypadkowej sytuacji materialnej jednostki, jest tylko jednym z proponowanych podejść. Oczywiście, patrząc z punktu widzenia nauk społecznych, można konstruować inne jego warianty, w zależności od takich kategorii, jak wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód czy też prezentowany styl życia. Jednakże wydaje się, że po empirycznym zweryfikowaniu scenariuszy przejścia przez wymienione sekwencje, będzie można zaproponować narzędzie segmentacyjne dla firm koncentrujących swe działania na rynkach związanych z czasem wolnym. Jego zaletą będzie operowanie prostym kryterium weryfikacyjnym, jakim jest dochód jednostki. Przełożenie ekonomicznego aspektu funkcjonowania na inne sfery pozwoli lepiej zrozumieć uwarunkowania zachowań konsumpcyjnych nie tylko jednostek, ale i grup społecznych. Wydaje się, iż w miarę rozwoju gospodarczego i społecznego, rynki na czas wolny i dla czasu wolnego prezentują duży potencjał wzrostu, stąd też rodzi się konieczność budowania narzędzi służących rozpoznaniu, przewidywaniu i kreowaniu postępowania konsumentów. (abstrakt autora)
Słowa kluczowe
PL
EN
Rocznik
Numer
Strony
150-159
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
  • Gleick J., Szybciej. Przyspieszenie niemal wszystkiego, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań 2003.
  • Jung B., O czasie wolnym. Kultura i rekreacja w procesach rozwoju społeczno-ekonomicznego, SGPiS, Warszawa 1987.
  • Kozłowski T., Popnatura i masowa nuda. Czy podkultura wypełni pustkę czasu wolnego, w: Na pokaz. O kapitalizmie bez kapitału, red., Szlendak T., Pietrowicz K., Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2004.
  • Lindskog H., Brege S., Time-rich and Time-poor Conumer Behavior. The Importance of Time in Market Segmentation. University of Linkoping 2001.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171334767
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.