Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | nr 2 | 73-80
Tytuł artykułu

Uwarunkowania systemowe finansowania innowacji ze środków publicznych w Polsce

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Mimo tego, że środki publiczne na wspieranie innowacyjności w Polsce wyrażone jako odsetek PKB nie odbiegają od średniej unijnej, to rezultaty prac naukowo-badawczych prowadzonych przez polskie jednostki naukowe nie znajdują powszechnego uznania ani w polskiej praktyce gospodarczej, ani w światowym, czy europejskim środowisku naukowym. Artykuł stanowi próbę systemowej analizy niskiej efektywności działalności badawczo-rozwojowej finansowanej ze środków publicznych w Polsce. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
73-80
Opis fizyczny
Twórcy
  • CBI Pro-Akademia
Bibliografia
  • Dahlig-Turek, E. (2012). Ocena parametryczna jednostek naukowych w 2013 roku. http://www.ukn.uw.edu.pl/5-7lip2012Bialowieza/UKN-Ocena%20Parametryczna%202013.ppt.
  • Eurostat. (2012). Research and development expenditure, by sectors of performance. http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/table.do?tab=table&init=1&plugin=1&language=en&pcode=tsc00001.
  • Komisja Europejska. (2011). Fourth FP7 monitoring report. Pobrano z lokalizacji http://ec.europa.eu/research /evaluations/pdf/archive/fp7-evidence-base/statistics/statistical_overview_of_fp7_implementation_ in_2009.pdf.
  • Komisja Europejska. (2010). Statistical overview of FP7 implementation in 2009. Pobrano z lokalizacji http://ec.europa.eu/research/evaluations/pdf/archive/fp7-evidence-base/statistics/statistical_overview_ of_fp7_implementation_in_2009.pdf.
  • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. (2012). Wyjaśnienie dotyczące ghost-writing. Pobrano z lokalizacji https://pbn.nauka.gov.pl/static/doc/wyjasnienie_dotyczace_ghostwriting.pdf.
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. (2012a). Nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków i trybu udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis za pośrednictwem NCBR. Pobrano z lokalizacji http://ncbr.gov.pl/aktualnosci/art,1460,nowelizacja-rozporzadzenia-w-sprawie-warunkow-i-trybu-udzielania- pomocy-publicznej-i-pomocy-de-minimis-za-posrednictwem-ncbr-.html.
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. (2012b). Pół miliarda PLN na rozwój przemysłu lotniczego w Polsce. Pobrano z lokalizacji http://ncbr.gov.pl/aktualnosci/art, 1031, pol-miliarda-pln-na-rozwoj-przemyslu- lotniczego-w-polsce.html.
  • Wojnarowski, J. (2008). Reforma systemu nauki w Polsce. Prezentacja z posiedzenia Zespołu Doradców Strategicznych Premiera RP. Pobrano z lokalizacji http://zds.kprm.gov.pl/sites/default/files/wojnarowski_ reforma_nauki_prezentacja.pdf.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171332667
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.