Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1976 | nr 81 | 309-313
Tytuł artykułu

Właściwości towarów jako wyznaczniki warunków magazynowania

Warianty tytułu
Properties of Goods as Determining Storage Conditions
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przy rozpatrywaniu właściwości towarów jako wyznaczników warunków magazynowania chodzi o te właściwości i ich podział, które ujawniają się we wzajemnym oddziaływaniu na siebie zapasów i materialnych środków oraz czynności magazynowania. W Szczególności chodzi o te właściwości, które określają, warunkują i decydują o wyborze: typu budowli magazynowej, urządzeniach do składowania, urządzeniach do transportu wewnętrznego itp. Rzecz w tym, by przy znajomości właściwości towarów i narażeń oddziałujących na nie wybrać taki wariant środków i czynności, w którym wyważone i zoptymalizowane, w aspekcie dobra gospodarki narodowej i racjonalnej gospodarki materiałowej, byłyby potrzeby zabezpieczania wartości użytkowej towarów z efektywnością nakładów na ten cel.
EN
Properties of goods can be considered from various points of view. For storage purposes, important are the features which determine the choice of story buildings, storage machinery, internal transport, etc. All these features should be singled out, classed and coded for best choice of means and processes of storage and electronic computation. (original abstract)
Słowa kluczowe
Rocznik
Numer
Strony
309-313
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna w Krakowie
Bibliografia
  • Cerewitinow B.F. - Warenkundliche Berichte, Leipzig, 1973/74, 13, s. 3.
  • Grundke G. - Grundriss der allgemeinen Warenkunde t. I i III, Leipzig, 1967 i 1969.
  • Kutzelnigg A. - Terminologie der Warenkategorien, Frankfurt, 1965.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171330929
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.