Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | nr 1 | 167-170
Tytuł artykułu

Agnieszka Golczyńska-Grondas, Mężczyźni z enklaw biedy: rekonstrukcja pełnionych ról społecznych, Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Absolwent, Łódź 2004, 216 s.

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Prezentowana książka opowiada ona o problemach mężczyzn pochodzących z enklaw biedy w Polsce i ich sytuacji we współczesnej Polsce. Publikacja powstała w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych przez Łódzką Szkołę Badań nad Biedą i Pomocą Społeczną, a z tej racji praca ta jest wręcz szkoleniową lekturą zarówno dla profesjonalistów jak i dla początkujących socjologów. Pierwotnym założeniem autorki było napisanie pracy dotyczącej ról społecznych odgrywanych przez ubogich mężczyzn, tymczasem wyniki badań skłoniły autorkę do redakcji książki starającej się udzielić odpowiedzi na pytanie o główne przyczyny i przebieg procesów pauperyzacyjnych dotyczących przedstawicieli płci męskiej w Polsce. Autorka słusznie zauważyła, że współcześnie na rynku znajduje się mnóstwo pozycji książkowych poświęconych problemom dotyczącym kobiet oraz feminizacji społeczeństwa i innych zagadnień z tego obszaru, natomiast wyraźnie odczuwa się brak naukowych opracowań dotyczących sytuacji mężczyzn, którzy przez badaczy zostali zepchnięci na drugi, w tym przypadku w zasadzie nieistotny plan.
Słowa kluczowe
Rocznik
Numer
Strony
167-170
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171330919
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.