Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | Polityka społeczna w życiu społeczno-gospodarczym kraju | 175-194
Tytuł artykułu

Realizacja zasady zrównoważonego rozwoju w europejskiej i krajowej polityce energetycznej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zużycie energii jest kluczowym czynnikiem gwarantującym rozwój społeczno-gospodarczy i poprawę jakości życia. Z obecnymi wzorcami zużycia energii wiąże się szeroki zakres problemów ekologicznych i społecznych. Niestety, światowy rozwój jest wciąż napędzany wykorzystaniem energetycznych surowców mineralnych, co powoduje zniszczenie krajobrazu na skutek ich wydobycia, zanieczyszczenie na skutek transportu, zagrożenie zdrowia oraz zanieczyszczenie powietrza na skutek spalania, a także, co za tym idzie, zmiany klimatyczne. Problemem pozostaje wyczerpywanie się zasobów nieodnawialnych i konieczność poszukiwania źródeł alternatywnych. (...)Nadrzędnym zadaniem jest wiec opracowanie ustawy o odnawialnych źródłach energii, dającej solidne podstawy do inwestowania w energetykę odnawialną w kraju. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Kucowski J., Laudyn D., Przekwas M.: Energetyka a ochrona środowiska. Warszawa 1997.
  • Janusiewicz A.: Ocena oddziaływania Strategii Tematycznej Ochrony Powietrza (STOP) na gospodarkę Polski: czy STOP dla STOP-u? "Problemy Ocen Środowiskowych" 2006, nr 1(32).
  • Krawczyński M.: Formalnoprawne i ekonomiczne wspieranie rozwoju technologii odnawialnych źródeł energii. Biuletyn URE nr 5, Warszawa 2006.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171318597
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.