Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | 96 (XCVI) Edukacja jako czynnik rozwoju regionów rewitalizowanych | 39-46
Tytuł artykułu

Europejskie doświadczenia w rewitalizacji regionów przemysłowych

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Regiony przemysłowe zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej mają zróżnicowany charakter, począwszy od w pełni zrestrukturyzowanych, przez przechodzące proces zmian, po takie, które czekają na proces przemian. W artykule wskazano czynniki, które wpłynęły na rozmieszczenie europejskich stref przemysłowych, miejsce rewitalizacji obszarów przemysłowych w polityce rozwoju regionalnego oraz środki, za pomocą których dokonywany jest proces rewitalizacji, ze specjalnym uwzględnieniem edukacji. Autor omawia czynniki, które wpłynęły na rozmieszczenie stref przemysłowych w Europie oraz kierunki polityki rozwoju regionalnego wobec problemów regionów przemysłowych.
Twórcy
Bibliografia
  • Bowden J., Bowden E., Ekonomia, Wyd. Fundacja Innowacja, Warszawa 2002, s. 3.
  • Kabaj M., Ekonomia tworzenia i likwidacji miejsc pracy, IPiSS. Warszawa 2005, s. 185 i nast.
  • Obliczenia Eurostat. cyt. za: Nowe partnerstwo dla spójności. Konwergencja konkurencyjność współpraca. Trzeci raport na temat spójności gospodarczej i społecznej, Urząd Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich, Luksemburg 2004, s. 5.
  • Pietrzyk I., Polityka regionalna Unii Europejskiej i regiony w państwach członkowskich, Wyd. Naukowe PWN, Warszawa 2004, s. 16-129.
  • Wieloński A., Geografia przemysłu, Wyd. Naukowe PWN, Warszawa 2000, s. 80-81.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171318437
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.