Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | nr 79 Sport i rekreacja szansą rozwoju regionu | 189-200
Tytuł artykułu

Uwarunkowania promocji sportu w Polsce na przykładzie golfa

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Conditions for the Promotion of Sport in Poland (for Example Golf)
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W Polsce promocja sportu pozostawia wiele do życzenia, chociaż można zaobserwować już symptomy profesjonalizacji działań w tej dziedzinie. Dotyczy to również promocji golfa, którego wizerunek, obarczony bagażem elitarnych konotacji, niełatwo jest zmienić. Na szczęście młodsze pokolenia Polaków, wolne są od kompleksów i obciążeń przeszłości, nie podchodzi do aktywności sportowej i rekreacyjnej, w tym do gry w golfa, z taką rezerwą i niechęcią jak starsze generacje. Rozsądnym postulatem wydaje się więc dotarcie do młodzieży i skoncentrowanie działalności promocyjnej na tej właśnie grupie demograficznej, licząc na to, że to młodsi przekonają do golfa starszych. Elitarne skojarzenia mogą się dobrze przysłużyć promocji golfa w kręgach biznesowych i wśród kadry menedżerskiej jako sportu prestiżowego, pozwalającego budować pozytywne relacje z partnerami biznesowymi i klientami indywidualnymi. Tak zwane corporate events z elementami gry w golfa są coraz chętniej organizowane, a ich uczestnicy często sami wracają na pola golfowe i zaczynają wypełniać nim swój wolny czas. Nie bez znaczenia jest fakt, że golf jest sportem, który pomaga tworzyć nowe miejsca pracy związane z utrzymaniem i obsługą infrastruktury z nim związanej, sprzyjając tym samym aktywizacji gospodarczej wybranych regionów kraju, oraz jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi turystyki i kreowania wizerunku społeczności lokalnych, regionów i całego kraju.(fragment tekstu)
EN
The paper presents basic problems and issues related to the promotion of golf in Poland. Particular emphasis has been put on the promotion of golf as an emerging sport and recreational activity which is becoming increasingly popular in Poland. The author presents major golf-driven promotional campaigns accompanied by the identification of barriers hampering the use of golf as an effective promotional tool in Poland. Finally, the author comes to the conclusion that golf with its positive connotations represents huge promotional potential which - used properly - could strengthen the marketing activities and create a positive image of selected Polish regions.(original abstract)
Słowa kluczowe
PL
Sport   Promocja  
EN
Twórcy
autor
  • Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie
Bibliografia
  • Jones R., Financial Analysis of the Venture Consisting in the Construction of a Golf Resort, Golf Investment & Development Conference in Warsaw 2009.
  • Sporek T., Sponsoring sportu w warunkach globalizacji. Dylematy i wyzwania, Difin, Warszawa 2007.
  • Szmit O., Promocja golfa w Polsce, Szkoła Główna Handlowa (niepublikowana praca dyplomowa), Warszawa 2010.
  • Sznajder A., Marketing sportu, PWE, Warszawa 2008.
  • http://www.ega-golf.ch/050000/050200.asp, 28.05.2011.
  • http://www.ega-golf.ch/050000/050312.asp, 28.05.2011.
  • http://www.golfbusinesscommunity.com/article/interesting_facts, 26.05.2011.
  • http://www.golf.net.pl/historia-golfa-w-polsce.html http://www.pzgolf.pl, 26.05.2011.
  • http://www.ultrasport.pl/play_golf - pierwszy_ogolnopolski_program_promocji_golfa_ dla_menedzerow.artykul.1700.html, 26.05.2011.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171317689
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.