Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2004 | nr 5 | 51-54
Tytuł artykułu

Uczenie się jako jedno z życiowych wyzwań współczesnego człowieka

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Edukacja ustawiczna jest jednym z czynników determinujących rozwój tworzącego się europejskiego społeczeństwa uczącego się. Polski system edukacji narodowej doczekał się dokumentu Strategia rozwoju kształcenia ustawicznego do roku 2010. Przygotowana strategia ma wpłynąć na rozwój edukacji dorosłych, przybliżyć polskie rozwiązania do standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Celem artykułu jest zaprezentowanie na podstawie strategii roli i funkcji edukacji ustawicznej, wskazanie uwarunkowań oraz kierunku jej rozwoju. Przeanalizowana w nim zostanie definicja kształcenia ustawicznego zaproponowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, przedstawiona w kontekście dotychczasowych definicji. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
51-54
Opis fizyczny
Bibliografia
  • Kruszewski Z. P., Półturzycki J., Wesołowska E.A. (red.), Kształcenie ustawiczne - idee i doświadczenia, Wyd. Naukowe Novum, Płock 2003.
  • Półturzycki J., Aktualne niepokoje w sprawie edukacji ustawicznej, [w:] "Rocznik Andragogiczny" 2003, Akademickie Towarzystwo Andragogiczne, Warszawa - Toruń 2004.
  • Suchodolski B., Edukacja permanentna, rozdroża i nadzieje, Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej, Warszawa 2003.
  • Modernizacja kształcenia ustawicznego i kształcenia dorosłych w Polsce, jako integralnych części uczenia się przez całe życie, MENiS, http://www.men.waw.pl/oswiata/ksztzaw/moderni/spis.htm, 29.10.04.
  • Strategia rozwoju edukacji narodowej na lata 2001-2006, MENiS http://www.menis.gov.pl/oswiata/biezace/ar-2001-2/strateg/spis.htm 30.10.04.
  • Strategia rozwoju kształcenia ustawicznego do roku 2010, MENiS http://www.menis.gov.pl/oswiata/ksztzaw/strat_ust.htm, 29.10.04.
  • www.wsipnet.pl, 30.10.2004.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171317065
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.