Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1994 | nr 1 (4) | 178-180
Tytuł artykułu

Maria J. Welfens: Umweltprobleme und Umweltpolitik in Mittel - und Osteuropa Ӧkonomie, Ӧkologie und Systemwandel, Physica Verlag. Ein Unternehmen des Springer-Verlags, Heidelberg 1993

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Następstwem transformacji systemowej w krajach postkomunistycznych są m.in. badania naukowe, które podjęto ostatnio za granicą. Dotyczą one różnych aspektów życia gospodarczego i społecznego w Europie Środkowej i Wschodniej. Efektem tego jest m.in. recenzowana książka Marii J. Welfens, poświęcona zagadnieniom ekologicznym. Autorka jest Polką mieszkającą od kilku lat w Niemczech. (...)Celem książki jest ukazanie skali zagrożeń ekologicznych i przyczyn ich powstawania oraz ocena polityki ekologicznej, zmierzającej do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Praca składa się z czterech zasadniczych części, poświęconych kolejno następującym zagadnieniom: skali zagrożeń środowiska w krajach Europy Środkowej i Wschodniej (rozdział I), polityce ochrony środowiska prowadzonej w przeszłości przez kraje socjalistyczne (rozdział II), przyczynom kryzysu ekologicznego w tych krajach (rozdział III) oraz możliwościom zwiększenia skuteczności polityki ekologicznej w warunkach zmian systemowych w krajach postkomunistycznych.(fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
178-180
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171316815
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.