Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | nr 2 (2) | 199-201
Tytuł artykułu

Lutz Wicke, Hans-Dietrich Haasis, Franzjosef Schafhausen, Werner Schulz: Betriebliche Umweltökonomie: Eine Praxisorientierte Einführung, München Vahlen Verlag 1992

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Artykuł jest recenzją książki pt. "Betriebliche Umweltökonomie: Eine Praxisorientierte Einführung". Recenzowana praca opiera się na realiach niemieckiej społecznej gospodarki rynkowej. Jej walorem są liczne przykłady, dotyczące zarówno dużych, jak i małych form. Stanowi wartościowe kompendium wiedzy o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa w państwie, w którym zarówno świadomość ekologiczna społeczeństwa, jak i efekty przedsięwzięć na rzecz ochrony środowiska są większe niż w pozostałych krajach europejskich. Książka adresowana jest do naukowców i studentów zajmujących się ekonomiką przedsiębiorstwa, a także do praktyków chcących pogłębić swoją wiedzę o środowiskowych uwarunkowaniach działania przedsiębiorstwa. Wprawdzie autorzy opierają się na realiach niemieckich, ale książka ta może być również niezwykle przydatna dla polskiego czytelnika. Usystematyzowane, obszerne przedstawienie mikroekonomicznych problemów ekonomii środowiskowej w aspekcie praktycznego jej zastosowania wypełnia ważną lukę, jaka istniała dotychczas w literaturze ekonomicznej. Jest to więc książka, którą warto przeczytać.
Rocznik
Numer
Strony
199-201
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171316585
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.