Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | nr 39 Modelowanie procesów i systemów logistycznych | 269-279
Tytuł artykułu

Geneza i postulowane zmiany standardów kształcenia logistyków w polskim szkolnictwie wyższym

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Origin and Postulated Changes at Logistics Education Standards in Polish Higher Education
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Obecnie obowiązujące standardy nauczania logistyków pozostawiają już dość duża swobodę kształtowania treści programowych. Utrzymanie studiów pierwszego stopnia na kierunku Logistyka bez podziału na ścieżkę licencjacka i inżynierska uzasadnione jest zawodowym oraz ekonomiczno-menedżerskim charakterem tych studiów. Natomiast na poziomie magisterskim logistycy powinni pogłębiać swoja wiedzę w zależności od wybranego profilu szkoły wyższej i wybranego kierunku studiów ekonomicznych lub technicznych. Zapewni to powrót do akademickiego wymiaru studiów na poziomie magisterskim, które nie powinny, tak jak zdarza się to obecnie, zastępować różnego rodzaju studiów podyplomowych, kursów i szkoleń zawodowych. Ponadto, zgodnie z zaleceniami ekspertów bolońskich, reforma kształcenia logistyków w szkołach wyższych musi rozpocząć się od identyfikacji tzw. generycznych ram kwalifikacji, w których szczegółowość opisu wiedzy i umiejętności daleko wykracza poza dzisiejsze nieprecyzyjne charakterystyki profili absolwentów.(fragment tekstu)
EN
Actually existing standards in educating logisticians on the higher level seems to be little incoherent. The author opts to keep the logistics discipline on the Bachelor's degree without division on engineering and economic profi le, while as for the Master degree, logisticians should gain the knowledge on lo- gistics according to their interests entering the chosen faculty of economic or technical profi le.(original abstract)
Twórcy
Bibliografia
  • Grzelonska U., Co to jest kierunek studiów ekonomicznych?, (materiał powielony), referat wygłoszony na konferencji nt. "Europejski wymiar studiów ekonom- icznych w Polsce", AE, Poznan 2003
  • Podstawy zarzadzania przedsiebiorstwem, red. J. Witowski, Wydawnictwo W. Wilak, Poznan 1935 (II wydanie 1938)
  • Witkowski J., Prekursorzy logistyki i zarzadzania łancuchami dostaw, "Gospodarka Materiałowa i Logistyka" 2003, nr 9
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171315747
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.