Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2003 | nr 2 | 28-33
Tytuł artykułu

Digital Didactics Project. Dydaktyka oparta na mediach elektronicznych: Dokształcanie kadry nauczycielskiej. Praktyczne narzędzia użytkowania ICT w edukacji

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Artykuł ten przedstawia nowatorski sposób dokształcania kadry nauczycielskiej nazwany dydaktyką opartą na mediach elektronicznych (Digital Didactics, DD). Projekt DD powstał w oparciu o następujące założenia: nauczyciele chcieliby otrzymywać wsparcie dokładnie wtedy gdy go potrzebują, uczyć się w swoim własnym tempie i otoczeniu. Internet jest właśnie takim narzędziem, które pozwala wymieniać informacje w dowolnym miejscu i czasie. Narzędzia i materiały wykorzystywane w DD zostały zebrane i udostępnione nauczycielom przez system zarządzania wiedzą, dzięki temu mogli skorzystać z pomocy w każdej sytuacji, w której pojawiły się problemy związane z projektowaniem, ćwiczeniem nabywanych umiejętności lub ocenianiem w rzeczywistym otoczeniu edukacyjnym. Mogli oni także korzystać z dydaktycznego działu pomocy. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
28-33
Opis fizyczny
Bibliografia
  • Black, P. & D. Wiliam (1998). "Assessment and classroom learning". In: Assessment in Education: Principles, Policy & Practices. Vol. 5, 1. pp. 7-68.
  • Dousma, T., Hortsen, A. & Brants, J. (1997). Tentamineren. Hoger Onderwijs Reeks. Groningen: Wolters-Noordhoff.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171315547
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.