Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | nr 2 (2) | 188-190
Tytuł artykułu

III konferencja naukowo-techniczna z cyklu "Ochrona środowiska" - "Ochrona gleb" (Ustroń-Jaszowiec, 14-16 października 1992)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W październiku 1992 roku Fundacja Ochrony Środowiska "EKO" zorganizowała w Rybniku Konferencję Naukowo- Techniczną poświęconą "Ochronie gleb". Była to już trzecia konferencja z cyklu "Ochrona środowiska". Uczestniczyło w niej blisko 100 osób, reprezentujących różne dyscypliny badawcze, ale najwięcej było przyrodników i inżynierów; dość znaczny był także udział praktyków, reprezentujących Wydziały Ochrony Środowiska Urzędów Miejskich oraz Państwową Inspekcję Ochrony Środowiska. O interdyscyplinarnym charakterze konferencji świadczy także treść wygłoszonych referatów. Podczas konferencji wygłoszono 25 referatów. Tematem wiodącym, wokół którego toczyła się dyskusja, była degradacja gleb. Odzwierciedla to stan naszych działań w praktyce i potwierdza, że ciągle większym problemem jest sam fakt degradacji gleb, aniżeli ich ochrona. Przebieg konferencji dość trafnie obrazuje pewien stereotyp myślowy. Główny nurt teoretycznych rozważań koncentrował się wokół problemów dotyczących stanu faktycznego, natomiast zbyt mało czasu poświęcano analizom, które wskazywałyby, w jaki sposób przeciwdziałać postępującym procesom degradacyjnym.(fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
188-190
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna w Krakowie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171315321
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.