Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | Polityka gospodarcza w Polsce i Unii Europejskiej na początku XXI w. | 389-397
Tytuł artykułu

Wybrane problemy kształcenia ustawicznego pracowników

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na to, że pracodawcy upatrują istotnych korzyści związanych z procesem kształcenia pracowników, przy czym jednocześnie zdają sobie sprawę z trudności, z jakimi mogą spotkać się w jego organizacji. Może to stanowić przesłankę usystematyzowania czynników o charakterze mikro- i makroekonomicznym, które sprawiłyby, że edukacja ustawiczna byłaby przez nich promowana. Po pierwsze, czynnikiem, który ma podstawowe znaczenie jest pozycja konkurencyjna firm na rynku, odzwierciedlająca się w zapotrzebowaniu na ich produkty. Ma to niewątpliwy związek z aktywnością ekonomiczną całej gospodarki. Tym niemniej niemałą rolę odgrywają tu kwalifikacje pracowników a proces kształcenia - co podkreślali respondenci - oddziałuje pozytywnie na ich wydajność pracy, kreatywność oraz zadowolenie z pracy. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi
Bibliografia
  • Pocztowski A. ; Zarządzanie zasobami ludzkimi. PWE, Warszawa 2007.
  • Listwan T. : Kształtowanie kadry menedżerskiej firm. Kadry, Wrocław 1995.
  • Kostera M. : Kształcenie i rozwój personelu. PWE, Warszawa 2001.
  • Jeruszka U. : Kształcenie zawodowe wobec integracji z Unią Europejską. W : R. Gerlach (red.) : Ksztalcenie prozawodowe i zawodowe w kontekście integracji Europy. Wydawnictwo Akademii Bydgoskiej, Bydgoszcz 2002.
  • Janiak-Rejno I. : Wybrane formy kształcenia i doskonalenia zawodowego w kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy. W : Z. Hasińska (red.) : Kształcenie ustawiczne w procesie przemian rynku pracy. Wydawnictwo Wyższej Szkoły Zarządzania, Wrocław 2001.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171313965
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.