Czasopismo
Tytuł artykułu
Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
Abstrakty
Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na to, że pracodawcy upatrują istotnych korzyści związanych z procesem kształcenia pracowników, przy czym jednocześnie zdają sobie sprawę z trudności, z jakimi mogą spotkać się w jego organizacji. Może to stanowić przesłankę usystematyzowania czynników o charakterze mikro- i makroekonomicznym, które sprawiłyby, że edukacja ustawiczna byłaby przez nich promowana. Po pierwsze, czynnikiem, który ma podstawowe znaczenie jest pozycja konkurencyjna firm na rynku, odzwierciedlająca się w zapotrzebowaniu na ich produkty. Ma to niewątpliwy związek z aktywnością ekonomiczną całej gospodarki. Tym niemniej niemałą rolę odgrywają tu kwalifikacje pracowników a proces kształcenia - co podkreślali respondenci - oddziałuje pozytywnie na ich wydajność pracy, kreatywność oraz zadowolenie z pracy. (fragment tekstu)
Rocznik
Strony
389-397
Opis fizyczny
Twórcy
autor
- Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi
Bibliografia
- Pocztowski A. ; Zarządzanie zasobami ludzkimi. PWE, Warszawa 2007.
- Listwan T. : Kształtowanie kadry menedżerskiej firm. Kadry, Wrocław 1995.
- Kostera M. : Kształcenie i rozwój personelu. PWE, Warszawa 2001.
- Jeruszka U. : Kształcenie zawodowe wobec integracji z Unią Europejską. W : R. Gerlach (red.) : Ksztalcenie prozawodowe i zawodowe w kontekście integracji Europy. Wydawnictwo Akademii Bydgoskiej, Bydgoszcz 2002.
- Janiak-Rejno I. : Wybrane formy kształcenia i doskonalenia zawodowego w kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy. W : Z. Hasińska (red.) : Kształcenie ustawiczne w procesie przemian rynku pracy. Wydawnictwo Wyższej Szkoły Zarządzania, Wrocław 2001.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171313965