Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | Warsztaty doktoranckie' 09. Zarządzanie - Finanse - Ekonomia | 482-492
Tytuł artykułu

Kształtowanie się wydatków gospodarstw domowych według grup społeczno - ekonomicznych ludności w Polsce

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Potrzeby konsumpcyjne gospodarstw domowych zaspokajane są głównie przez rynek i znajdują odzwierciedlenie w bieżących wydatkach, zwłaszcza w ich strukturze. Poziom i struktura wydatków konsumpcyjnych jest więc rynkowym wymiarem zachowań gospodarstw domowych, odzwierciedleniem wielkości i jakości zaspokojenia potrzeb. Analiza porównawcza kształtowania się wydatków pozwala uchwycić podobieństwa i różnice w sposobie reagowania gospodarstw domowych, wyodrębnionych według grup społeczno - ekonomicznych ludności, na zmieniające się bodźce. Celem pracy jest analiza poziomu i struktury wydatków w gospodarstwach domowych wyodrębnionych według grup społeczno - ekonomicznych oraz określenie preferencji konsumpcyjnych na podstawie danych pochodzących z badania budżetów gospodarstw domowych, prowadzonych przez GUS w latach 1999 - 2007. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Budżety gospodarstw domowych w latach 1999 - 2007 r. GUS, Warszawa 200 - 2008.
  • Kramer J. : Konsumpcja w gospodarstwie rynkowym. PWE, Warszawa 1997.
  • Kusińska A., Olejniczuk-Merta A. : Konsumpcja w Polsce. Raport Roczny. IBRKiK, Warszawa 2009.
  • Michota-Katulska E. : Zróżnicowanie regionalne dochodów, wydatków oraz konsumpcji wybranych artykułów spożywczych w gospodarstwach domowych rolników. W : Zróżnicowanie regionalne gospodarki żywnościowej w Polsce w procesie integracji z Unią Europejską. Red. W.Poczta, F.Wysocki. Wydawnictwo AR, Poznań 2002.
  • Ostasiewicz W. : Ocena i analiza jakości życia. Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej, Wrocław 2004.
  • Rudnicki L. : Zachowanie konsumentów na rynku. PWE, Warszawa 2000.
  • Wysocki F., Kurzawa I. : Analiza kształtowania się konsumpcji żywności w Polsce w ujęciu terytorialnym. W : Zróżnicowanie regionalne gospodarki żywnościowej w Polsce w procesie integracji z Unią Europejską. Red. W.Poczta, F.Wysocki. Wydawnictwo AR, Poznań 2002.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171247591
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.