PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | Modelowanie preferencji a ryzyko '10 | 173-181
Tytuł artykułu

Dynamiczna optymalizacja strategii inwestycyjnej w modelu Ho-Lee

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem pracy "Dynamiczna optymalizacja strategii inwestycyjnej w modelu Ho-Lee" (S. Żułtak) jest przedstawienie analitycznych rozwiązań problemu poszukiwania optymalnych, dynamicznych strategii inwestycyjnych w dyskretnym i skończonym modelu stóp procentowych. Optymalna, dynamiczna strategia inwestycyjna definiowana jest jako sekwencja jednookresowych i warunkowanych aktualnym stanem modelu decyzji alokacji majątku pomiędzy obarczone ryzykiem aktywa inwestycyjne w sposób minimalizujący funkcję straty, będącą miarą niedotrzymania losowego zobowiązania. Modelem ewolucji stóp procentowych rozważanym w referacie jest specyfikacja zaproponowana przez Ho-Lee, natomiast minimalizowana funkcja straty zapożyczona została od Cvitanica i Karatzasa. Referat stanowi kontynuację i rozszerzenie na przypadki dynamiczne badań przedstawionych innych pracach autora poświęconych zabezpieczeniu spłaty zobowiązania w dyskretnych i skończonych modelach ewolucji terminowej struktury stóp procentowych. (abstrakt oryginalny)
Twórcy
  • Europejski Bank Inwestycyjny w Luksemburgu
Bibliografia
  • 1. Cvitanic J., Karatzas I. (1999). On dynamic Measures of Risk. Finance & Stochastics.
  • 2. Ho T., Lee S. (1986). Term Structure Movements and Pricing Interest Rate Contingent Claims. Journal of Finance.
  • 3. Utkin J., Żułtak S. (2007). Miary niedotrzymania zobowiązania na rynku dyskretnym, referat na konferencję "Innowacje w finansach i ubezpieczeniach - metody matematyczne, ekonometryczne i informatyczne 2007". AE, Katowice.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171192429
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.