Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | nr 4 | 4-11
Tytuł artykułu

Problemy oprocentowania kredytu bankowego dla małego i średniego przedsiębiorstwa prywatnego : Wybrane aspekty teoretyczne i praktyczne - Część 1

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autorka zwraca uwagę na kluczowe znaczenie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w gospodarce rynkowej. Wśród teoretyków i praktyków gospodarki rynkowej w Polsce brakuje na ogół świadomości, jakie są konsekwencje stosowania barier dostępu małego i średniego przedsiębiorstwa prywatnego do obcego kapitału, w tym kredytu bankowego. W rezultacie problem gospodarki finansowej małego i średniego przedsiębiorstwa prywatnego nie jest dotychczas podjęty przez nauki ekonomiczne jako zagadnienie badawcze ani przez administrację rządową jako zagadnienie polityki gospodarczej. Autorka omawia zagadnienie zróżnicowania stopy oprocentowania kredytu bankowego w zależności od wielkości przedsiębiorstwa w oparciu o wyniki badań amerykańskich i niemieckich ekonomistów.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
4-11
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000103567
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.