Nowa wersja platformy jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | Vol. 2, nr 4 | 213--215
Tytuł artykułu

Kontrola jakości obrazowania w radiologii : jest poprawa

Autorzy
Wybrane pełne teksty z tego czasopisma
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Kontrola jakości w radiologii rozpoczęła się w latach 50. ubiegłego wieku. Wraz z rozwojem technik diagnostycznych powstał problem regulacji wartości parametrów ekspozycji podczas badania tak, aby z jednej strony ekspozycja była wystarczająco diagnostyczna, z drugiej bezpieczna dla pacjenta. Te wczesne inicjatywy z zakresu kontroli jakości realizowała stosunkowo niewielka grupa radiologów, fizyków i inżynierów pracująca w przemyśle i opiece zdrowotnej w całej Europie i Ameryce Północnej. Zaczęto zwracać uwagę na właściwą rozdzielczość systemu i odpowiednią jakość diagnostyczną obrazu. Poświęcono więcej uwagi naukowym i technicznym aspektom produkcji obrazu rentgenowskiego. Zainteresowanie skierowano na poziom promieniowania stosowany w radiologii diagnostycznej i na metody pomiarów dozymetrycznych (Osborn i Burrows 1958, Stuart i Osborn 1959).
Wydawca

Rocznik
Strony
213--215
Opis fizyczny
Tab.
Twórcy
autor
  • Dolnośląskie Centrum Onkologii, Zakład Rentgenodiagnostyki i Ultrasonografii, Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław, epater@wp.pl
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-da93e5bf-d23a-4270-8d88-10685d6e53f2
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.