Warianty tytułu
Języki publikacji
Abstrakty
Głównym celem artykułu jest przedstawienie możliwości transportu intermodalnego w Polsce i Europie na podstawie transportu kolejowego i drogowego. Ponadto przedstawione zostanie zarządzanie transportem intermodalnym w łańcuchach dostaw w korytarzu transportowym Bałtyk – Adriatyk. Ważną rolę w zarządzaniu tymi przewozami dla dobra klienta ma polityka danego kraju i ceny dostępu do infrastruktury zarówno kolejowej, jak i drogowej.
Czasopismo
Rocznik
Tom
Strony
117--120
Opis fizyczny
Bibliogr. 7 poz., tab., wykr., pełen tekst na CD
Twórcy
autor
- Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Bibliografia
- 1. Brewer A., Button K., Logistics and Supply Chain management, 2006.
- 2. Kisperska-Moroń D., Krzyżaniak S., Logistyka, Instytut Logistyki i Magazynowania, Poznań 2009.
- 3. Krawczyk T., Transport intermodalny jako główna gałąź w realizacji procesów logistycznych z uwzględnieniem bezpieczeństwa i jakości nowoczesnych rozwiązań technicznych, II Konferencja Naukowo-Techniczna „Szybki, bezpieczny, ekologiczny transport ładunków koleją w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej” SZYNOTRANS 2011.
- 4. Krawczyk T., Problemy transportu intermodalnego, „Transport i Komunikacja” 2011, nr 5.
- 5. Mindur L., Krzyżaniak S., Tworzenie warunków funkcjonowania i rozwoju intermodalnej sieci logistycznej w Polsce, Instytut Logistyki i Magazynowania, Poznań 2011.
- 6. Stajniak M., Hajdul M., Foltyński M., Krupa A., Transport i spedycja, Instytut Logistyki i Magazynowania, Poznań 2008.
- 7. Zielaskiewicz H., Transport intermodalny na rynku usług prze-wozowych, Wydawnictwo Naukowe Instytutu Technologii Eksploatacji – PIB, Radom 2010.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-d1898dca-8634-444d-b48a-7cfe4e77819b