PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | Nr 5-6 | 20-29
Tytuł artykułu

Autostradowa Obwodnica Wrocławia jako najważniejszy element układu komunikacyjnego umożliwiającego obsługę mistrzostw UEFA EURO 2012[^TM]

Wybrane pełne teksty z tego czasopisma
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
W dniu 31 sierpnia 2011 roku otwarty został dla ruchu ostatni odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Otwarcie przebiegającego w całości przez Wrocław odcinka autostrady A8 od węzła : Wrocław Lotnisko. do węzła "Wrocław Północ" o długości około 11 km zakończyło trwającą od maja 2008 roku realizację jednej z największych i najbardziej skomplikowanych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce i jednocześnie największej drogowej inwestycji w historii Dolnego Śląska. Ponieważ decyzja o realizacji AOW zapadła przed przyznaniem Wrocławiowi organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012[^TM] nie można jej budowy zaliczyć do inwestycji bezpośrednio związanych z planowanymi mistrzostwami. Jednakże analizując układ komunikacyjny Wrocławia i jego obciążenie przed jej oddaniem do ruchu nie sposób sobie wyobrazić organizacji mistrzostw EURO 2012[^TM] bez Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Biorąc pod uwagę przebieg AOW, lokalizację węzła AOW w sąsiedztwie stadionu oraz bardzo pozytywne efekty ruchowe, jakie po jej uruchomieniu wystąpiły na głównych ciągach komunikacyjnych Wrocławia, bez przesady można stwierdzić, że Autostradowa Obwodnica Wrocławia będzie najważniejszym elementem drogowego układu komunikacyjnego dla obsługi mistrzostw EURO 2012[^TM] we Wrocławiu.
Wydawca

Rocznik
Tom
Strony
20-29
Opis fizyczny
Fot., rys., tab.,
Twórcy
autor
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-article-BGPK-3453-3046
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.