PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2010 | R. 15, nr 4 | 18-19
Tytuł artykułu

Skutki przestrzenne prac termo modernizacyjnych. Cz. 2, Wpływ rozwiązań na kontekst architektury historycznej

Wybrane pełne teksty z tego czasopisma
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Plan miasta przez wiele lat służył mieszkańcom, a jednocześnie na przestrze.ni wieków ulegał przeobrażeniom z uwagi na pojawiające się nowe potrzeby. Obok miasta starego wyrastało nowe, dawne przedmieścia stawały się dzielnicami, miasto wchłaniało okoliczne wsie. Na historyczny układ ulic i rynku nakładał się nowy plan komunikacyjny, który spajał nowe ze starym. Wartość historyczna, estetyczna i humanistyczna tak tworzonej przestrzeni jest nie do przecenienia.
Wydawca

Czasopismo
Rocznik
Strony
18-19
Opis fizyczny
Bibliogr. 6 poz.,
Twórcy
  • Instytut Materiałów i Konstrukcji Budowlanych, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Krakowska
Bibliografia
  • 1. M. Jaworska-Michatowska, „Wpływ termomodernizacji na architekturę obiektów zabytkowych", praca doktorska, Politechnika Krakowska, Kraków 2006.
  • 2. M. Jaworska-Michatowska, „Rozwiązania dodatkowych powierzchni przeszklonych w odnawianej, historycznej zabudowie", [w:] „Budownictwo ogólne. Zagadnienia konstrukcyjne, materiałowe i cieplno-wilgotnościowe w budownictwie", Wyd. Uczelniane Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Bydgoszcz 2007.
  • 3. M. Jaworska-Michatowska, „Addycja aktywnych energetycznie elementów w budynkach historycznych - aspekt architektoniczny", [w:] Zeszyty Naukowe Politechniki Rzeszowskiej „Budownictwo i Inżynieria Środowiska", z. 47, Rzeszów 2008.
  • 4. M. Jaworska-Michatowska, „Idee zrównoważonego rozwoju w odnowie obiektów historycznych", V Konferencja Naukowo-Techniczna "Renowacja budynków i modernizacja obszarów zabudowanych", Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra 2009.
  • 5. M.L.; „Hearst Tower w Nowym Jorku", „Architektura-Murator", nr 3/2007.
  • 6. A. Pleszko, „Nowoczesny szałas", „Architektura & Biznes", nr 1/2008.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-article-BGPK-2860-1306
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.