PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | R. 106, z. 1-NP | 63-75
Tytuł artykułu

Functional differential equations of second order

Autorzy
Wybrane pełne teksty z tego czasopisma
Warianty tytułu
PL
Równania różniczkowo-funkcjonalne rzędu drugiego
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
In this article, we present some results on the existence and uniqueness of the solutions of boundary value problem for functional differential equations of second order.
PL
Artykuł zawiera wyniki dotyczące istnienia i jednoznaczności rozwiązań zagadnienia brzegowego dla równań różniczkowo-funkcjonalnych drugiego rzędu.
Wydawca

Rocznik
Strony
63-75
Opis fizyczny
Bibliogr. 6 poz.,
Twórcy
autor
  • Instytut Matematyki, Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki Stosowanej, Politechnika Krakowska
Bibliografia
  • [1] Erbe L.H., Liu X., Monotone iterative methods for differential systems with finite delay, Applied Mathematics and Computation 43, 1991, 43-64.
  • [2] Hale J.H., Lunel S.M.V., Introduction to functional differential equations, Springer Verlag, New York 1993.
  • [3] Jankowski T., Functional differential equations of second order, Bull. Belg. Math. Soc. 10, 2003, 291-298.
  • [4] Fu X., Yan B., The global solutions of impulsive retarded functional-differential equations, International Journal of Applied Mathematics 2 (3), 2000, 389-398.
  • [5] Li J., Shen J., Periodic boundary value problems for delay differential equations with impulses, Journal of Computational and Applied Mathematics 193, 2006, 563-573.
  • [6] Skóra L., Monotone iterative technique for impulsive retarded differential-functional equations system, Demonstratio Mathematica, Vol. XXXVII, No. 1, 2004, 101-113.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-article-BGPK-2743-0731
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.